fbpx

На Раді Громад дізнавалися чому на Рівненщині досі є танк на честь сталіна та інша радянщина

Перший, зокрема, розташований на в’їзді у місті Дубно.

Чому за 32 роки незалежності та майже десять років війни, яку нащадки тоталітарної машини ведуть проти України, ці рудименти досі є в містах і селах області? ..

Відповідь на це питання шукали на засіданні Ради громад при голові РОР.

Разом з керівниками ТГ обговорювали як негативні, так і позитивні приклади виконання законів України про декомунізацію та деколонізацію.

За інформацією Управління культури і туризму Рівненської ОДА, з 2016 року в області:

  • перейменовано 337 площ, майданів, вулиць і провулків,
  • демонтовано 53 пам’ятки культурної спадщини,
  • стосовно 87 об’єктів направлено звернення до Міністерство культури та інформаційної політики України щодо зняття їх з державного обліку та подальшого демонтажу.

Гарний приклад з демонтажу пам’ятників радянської доби показали Рівненська міська рада та Привільненська територіальна громада. В останній, зокрема, демонтували пам’ятник чекістам на “луцькому перехресті “. У Мирогощанській ОТГ прибрали монумент комбригу патолічеву.

Крім того, на 153 пам’ятках історії місцевого значення демонтували символи та написи радянського режиму, такі як: п’ятикутна зірка, вічний вогонь, георгіївська стрічка, орден перемоги, написи “радинський” та “велика вітчизняна війна” тощо.

Однак, як зауважив голова обласної ради Андрій Карауш, зафіксовані випадки “декомунізації”, за які відверто соромно.

Перероблений радянський пам'ятник.

Зокрема, коли під пам’ятником солдатові з радянською зброєю і в радянському однострої кріплять “Слава Україні! Героям слава!“.

Особливу увагу голова РОР запропонував звернути на пам’ятні знаки так званим “жертвам ОУН”, позаяк демонтаж радянської символіки на таких знаках не змінює їх антиукраїнської суті.

Достойний приклад, як вшанували всіх загиблих у Другій Світовій війні односельців, показала Боремельська громада — тут встановили знак “Жертвам війни”, на плитах якого викарбували їхні прізвища.

Пам'ятник у Боремелі.

Обговорили на засіданні й питання щодо виявлення поховань, ексгумації та перепоховань солдатів радянської армії. Зауважили, що ця процедура складніша і триваліша в часі, адже потребує додаткових погоджень. Таких, зокрема, очікують в Гощанській селищній раді і Млинівській селищній раді.

Керівникам громад наголосили на тому, що виконання вимог законів про декомунізацію та деколонізацію має чіткі терміни. Наразі — це колегіальна відповідальність сільських, селищних та міських рад. А вже з кінця квітня такі обов’язки матиме безпосередньо керівник громади.

Завершити ці процеси правильно та коректно громади можуть, звернувшись до фахівців управління культури і туризму Рівненської ОДА та Українського інституту національної пам’яті.

Джерело: Рівненська обласна рада

Читайте також: Середземноморський коридор досягне України. Зі Львова почнуть їздити поїзди до більшості країн Європи