fbpx

Маріуполь та Рівне об’єднало двох чемпіонів – Ліщука і Чуфарова

У суботу, 3 лютого у Рівному відбувся незвичний захід. Центр підтримки «ЯМаріуполь.Рівне» організував зустріч із двома неординарними особистостями, які так чи інакше пов’язані як з містом Рівне, так і з їхнім рідним Маріуполем.

Рівне представляв Сергій Ліщук, який свого часу здобув чимало титулів з маріупольським баскетбольним клубом «Азовмаш». А тимчасово окуповане поки що місто – параоліймпієць, Данило Чуфаров. Він останніх майже два роки проживає у Рівному.

До слова слова Данило не просто так переїхав у Рівне. Як він розповів, що вибору у його родини не було, адже його дружина – рівнянка, відома паралімпійська спортсменка Ярина Матло.

Спортсмени поділилися з юними маріупольцями, як вони прийшли у спорт, як здобули свої перші медалі і про свій шлях до успіху

Першим розпочав Даніло, але почав розповідати, а про те що коли ще вчився в школі дуже любив баскетбол і навіть грав.

– І доволі не погано, на любительському рівні (на той момент ще мені дозволяли це робити). Ходив на матчі, вболівав за маріупольський «Азовмаш». – розповів Данило. – І в мене вся та команда «Азовмаш», всі вони, на кого я дивився і розумів, що це справжні спортсмени, справжні легенди. Сьогодні я познайомився з Сергієм і мені дуже приємно, що я зараз сиджу тут поруч так само як і він, як провідний спортсмен. Для мене честь просто сидіти тут поряд з ним

Сергій подякував і зауважив, що йому так само приємно.

В мене здобутки набагато менші. – посміхнувся Президент баскетбольного клубу “Рівне”

Ліщук запросив всіх Обласну дитячо-юнацьку спортивну школу олімпійського резерву, яку він очолює. Розповів, що навчання в школі абсолютно безплатно. В школі є чотири відділення: баскетболу, тенісу, лгкої атлетики та пляжного волейболу.

– Спорт  розвиває, спорт це здоров’я (якщо не професійний). У дитячому віці кожна людина має займатися чимось, що не було в неї вільного часу погані звички, і щоб там знаходити нових друзів. – зазначив Сергій Ліщук.

Він розповів, як з Рівного потрапив у Маріуполь, в одну із найсильніших команд України. Згадав і про саме місто, зазначивши, що коли повернувся туди перед повномасштабним вторгненням, то Маріуполь вразив його приємними змінами. Він став чудовим Європейським містом, і зазначив, що після визволення, його відбудують і воно стане ще гарнішим і комфортнішим.

Данило Чуфаров народився 15 липня 1989, як він розповів майже 28 років займається плаванням, Він заслужений майстер спорту, п’ятиразовий призер Літніх Паралімпійських ігор (по дві медалі у 2008 та 2012 роках, одна медаль у 2016), багаторазовий чемпіон і рекордсмен Світу та Європи.

Даніло розповів, що вони з Яриною провели декілька тижнів після початку повномасштабної війни, в оточеному Маріуполі. А після того, як змогли виїхати живуть у Рівному. Тут відновили тренування. Маріуполець згадує, як непросто було знайти басейн для тренувань, адже рівненський басейн їм не могли надати, оскільки і Данило, і Ярина представляють Донецьку, а не Рівненську область. Саме тому плавці продовжили тренуватися у приватному басейні.

На при кінці зустрічі юні маріупольці розповіли, що багато хто з них займається спортом, і навіть юна гімнастка здивувала Сергія та Данила своїми вміннями. А на завершення була фото- та автограф-сесія.

Читайте такожНа Раді Громад дізнавалися чому на Рівненщині досі є танк на честь сталіна та інша радянщина