fbpx

На місцевих виборах можна буде голосувати за місцем фактичного проживання

Діліться інформацією з друзями:

Вчора Центральна виборча комісія ухвалила новий порядок зміни виборчої адреси, який дає можливість внутрішньо переміщеним особам голосувати на місцевих виборах за місцем фактичного проживання.

Відповідна постанова набуде чинності 1 липня, повідомляє пресслужба відомства.

За це рішення проголосували 16 членів комісії. Документ робить переселенців частиною територіальних громад, де вони фактично проживають.

«Ми врахували майже всі побажання, зробили все, щоб документ відповідав тим сподівання, які сьогодні є у громадян – брати участь в місцевих справах», – зазначив заступник голови ЦВК Сергій Дубовик.

Змінити виборчу адресу можна буде з моменту набуття чинності даної процедури до п’ятого дня з початку виборчого процесу.

“З огляду на терміни набуття цим Порядком чинності, а також терміни оголошення чергових місцевих виборів за 50 днів до дня голосування, всі виборці, які хочуть змінити свою виборчу адресу, повинні планувати і бути готовими зробити це протягом трохи більше двох місяців. Змінити виборчу адресу можна буде з 1 липня до 9 вересня включно”, – повідомив радник з юридичних питань ГО “ОПОРА” Ольга Коцюруба.

Раніше Верховна рада попередньо погодилася зменшити грошову заставу на місцевих виборах в Україні в дев’ять разів. Зокрема, нардепи ухвалили за основу законопроект №2769 «Про внесення змін до статті 225 Виборчого кодексу України (щодо розміру грошової застави)». «За» проголосували 248 депутатів.

Законом пропонується вираховувати розміри грошової застави на місцевих виборах за формулою: чотири мінімальні заробітні плати на 90 тисяч населення. А в населених пунктах з населенням до 90 тисяч пропонується зберегти передбачену у Виборчому кодексі відсутність застави.

Місцеві вибори в Україні мають відбутися 25 жовтня 2020 року.

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»