fbpx

Національному музею історії України передали унікальну плиту доби Русі, врятовану від нелегального продажу 

Діліться інформацією з друзями:

27 березня у Національному музеї історії України відбулася презентація унікального рельєфу із зображенням святого Дмитра, що сягає доби Русі. Цей археологічний артефакт правоохоронці врятували від незаконного продажу та повернули державі.

Унікальний рельєф із зображенням святого Дмитра – це кам’яна плита 60-ти кг, що прикрашала фасад невідомої білокам’яної церкви, зведеної у межах Галицько-Волинської землі у другій половині 12 – першій половині 13 століття.

Саме її правоохоронці врятували від незаконного продажу та повернули державі.

«Сьогодні ми з вами стали свідками утвердження справедливості: завдяки успішній співпраці музейників і правоохоронців унікальний артефакт повернувся додому», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв. 

Наразі у Національному музеї історії України зберігається близько 9 тис. археологічних предметів, які йому передали у межах різних кримінальних проваджень. Цих артефактів  набагато більше, ніж надійшло до фондів музею за останні 40 років. 

Відстеження кам’яної плити, яку фахівці побачили на інтернет-аукціоні, тривало два роки. Зрештою Луцька окружна прокуратура Волинської області зупинила продаж пам’ятки. Досудове розслідування здійснило Луцьке районне управління поліції ГУНП у Волинській області. 

Джерело: МКіП

Читайте також: У Здолбунівському краєзнавчому музеї відкопали барельєф польського діяча