Скеровані на здобуття професії «Швачка» 1-2 розряду до Рівненського центру ПТО ДСЗ Рівненською районною філією Рівненського обласного ЦЗ безробітні вже знають: місце майбутньої роботи вони можуть обирати самостійно.
Тісна співпраця закладу освіти з представниками швейної галузі регіону дозволяє комунікувати як із питань виробничої практики слухачів, так і щодо працевлаштування випускників. Це важливі меседжі тим, хто шукає роботу, особливо вимушено переміщеним особам, котрі перебувають у непростих життєвих ситуаціях. Майбутні швачки знайомляться із підприємствами Рівненщини, на яких можуть працювати
Викладачка Поліна Долганська та майстриня виробничого навчання Лілія Давидюк поділилися:
«Ми відвідали одні з кращих рівненських підприємств – «Алмі», «Котон Стиль», «Спецпошив». Вже є пропозиції наших партнерів щодо практичних занять швачок. Слухачі ознайомилися із умовами роботи, сучасним обладнанням та поспілкувалися із представниками роботодавців».
Такі екскурсії дозволяють робітникам краще орієнтуватися на ринку праці, і через 3 місяці навчання обрати своє місце майбутньої роботи. Рівнянка Наталія Пашинська за освітою філолог. Має чималий досвід роботи вихователем, коректором, копірайтером. Шиття спостерігала змалечку, адже мама гарно шила. Любила малювати «моди». В юності здобула освіту швачки-мотористки.
«Але це було давно. З’явилися нові технології, обладнання, і потрібні нові сучасні знання. Про це сказав мені син-підприємець, котрий займається продажем жіночого одягу. Він запропонував співпрацю з пошиття і ремонту виробів. Коли у центрі зайнятості запропонували навчання, я відразу погодилася. Навички та нові знання вже допомогли пошити собі постіль та спідницю».
Слухачка здобуває не лише нові професійні навички, але й перших клієнтів. Знайомі оцінили її акуратну роботу та вже роблять замовлення.
Більше інформації про формування груп слухачів та умови навчання – на офіційному сайті cpto.rv.ua
- Читайте також: У Рівному судитимуть молодика, який намагався вивезти з України трьох чоловіків призовного віку