fbpx

Міський голова Рівного пояснив чому довгобуд “зачарований”

Діліться інформацією з друзями:

Коментуючи суперечливу ситуацію зі зведенням дитсадка на вулиці Коновальця, міський голова Рівного Олександр Третяк зауважив, що саме облдержадміністрація взяла на себе зобов’язання завершити довгобуд, який почали зводити майже 30 років тому.

А замовником цього будівництва є обласне УКБ.

– Міська влада підтримує будівництво дошкільного навчального закладу ясла-садок на вулиці Коновальця. Ми не робимо піар-кампаній на цій темі, натомість упродовж останніх трьох років Рівнерада системно виділяла на будівництво кошти. Відповідно до умов договору отримання коштів за проєктами програм регіонального розвитку місто повинно було надати 10% від загальної вартості. Упродовж 2019-2021 років у вигляді субвенції обласній раді надали навіть більше зазначеної суми. Дивує позиція обласного керівництва, яке, взявши на себе зобов’язання добудувати дитячий садочок на вулиці Коновальця, не впоравшись, намагається перекинути всю відповідальність на місто, – зазначив мер.

Отож, якщо не вдасться врегулювати питання фінансування, то за дитсадком, що зводиться на вулиці Коновальця, може закріпитися репутація «зачарованого» довгобуду.

Записала Ольга ЛІРНИК

Наша довідка: дитсадок на Коновальця почали зводити ще в 90-х роках. Однак через брак коштів цей об’єкт багато років був недобудом. У 2018 році виникла ідея його завершити. За участю активних батьків масиву «Північний» архітектори розробили відповідний проєкт. Орієнтовна вартість робіт становила 130 млн грн. У 2019 році було розчищено від сміття та рослинності територію довгобуду. На цьому все зупинилося. А вже у 2020 році з’ясувалося, що будівля в аварійному стані і мусить бути демонтована. Натомість створили новий проєкт будівництва. Орієнтовна вартість – 150 млн грн. Садочок зможе прийняти 210 дошкільнят. Будівництво розпочалося у вересні 2020 року.

За інформацією відділу інформаційно-аналітичного забезпечення Рівнеради та міськвиконкому, упродовж 2018-2021 років місто надало ОДА у вигляді субвенцій понад 18 млн грн на названий об’єкт. Зокрема, у 2018-му 1,21 млн грн, у 2019-му – три мільйони, торік – 8,478 млн грн, а в січні 2021 – ще сім мільйонів.