fbpx

Медзаклад Рівненщини змінюється завдяки проєктам МОЗ

Діліться інформацією з друзями:

Орієнтовний час читання: 3 хвилини

Медзаклад змінюється завдяки проєктам МОЗ і Світового банку. Мова йде про Рівненську обласну лікарню.

Керівництво Рівненської обласної клінічної лікарні імені Юрія Семенюка має доволі амбітні плани розвитку. Позитивні зміни, які вже відбулись у закладі, дають упевненість, що все можливо. А підґрунтям для динамічного вдосконалення медзакладу стала його участь у першому проєкті МОЗ України за підтримки Світового банку.

Для прикладу, за останні два роки в медзакладі відкрили відділення нейрохірургії, почали виконувати ендоваскулярні втручання при інсультах. Також створили унікальний для України кардіоторакальний центр. Цей напрям взяла на себе мегакрута команда лікарів, які переїхали з Харкова. Три кардіохірурги та п’ять торакальних хірургів тепер оперують у Рівному і навчають колег.

До слова, у Рівненській обласній лікарні охоче дають роботу внутрішньо переміщеним особам із медичною освітою. Загалом з лютого минулого року було працевлаштовано більш як 100 осіб. Частина повернулась додому, а близько 60 спеціалістів працюють тут і зараз. Якби не війна, на території лікарні вже збудували б нову 12-поверхову будівлю – хірургічний корпус, щоб в одному приміщенні розмістити кардіологію, кардіохірургію та ендоваскулярну хірургію і скоротити маршрут пацієнта.

Інсультний центр планують розширити

Наразі працюють над розміщенням в одному терапевтичному корпусі відділення допомоги інсультним пацієнтам, відділення нейрохірургії, відділення серцево-судинної хірургії. Планують розширити інсультний центр, бо його наявної потужності – 25 ліжок – уже недостатньо. На поверсі для неврології з реабілітацією вже завершується ремонт. Але у планах – створити неврологічний центр. На третьому поверсі діє травматологічне відділення, де лікують і політравми, 24/7 працюють три операційні. Сюди з відділення «екстренки» доставляють тих, хто потребує спеціалізованої допомоги. Відкрили додаткові реанімаційні ліжка. Та керівництво каже, що потрібно більше, бо за міжнародними стандартами їх має бути до 30 відсотків від ліжкового фонду. Зокрема 10 реанімаційних ліжок – у відділенні інтервенційної радіології, яке було створене завдяки спільному проєкту Світового банку та МОЗ України. Фахівці визнають, що сьогодні відділення працює з перевантаженням і його теж треба розширювати, щоб надавати повноцінну допомогу всім хворим із гострою серцево-судинною патологією.

Спільний проєкт допоміг створити регіональну реперфузійну мережу

Юрій ОРДИНСЬКИЙ, медичний директор з хірургії Рівненської обласної клінічної лікарні імені Юрія Семенюка.

«Ми виконуємо весь цикл спеціалізованої медичної допомоги при серцево-судинних ускладненнях. Маємо підготовлених фахівців, які володіють сучасними методами лікування аритмій, виконують ендоваскулярне встановлення штучного водія ритму серця. Підготовлені спеціалісти, які володіють методикою ендоваскулярної імплантації аортального клапана серця (заміна клапана в умовах ангіографічної операційної з доступом через стегнову артерію – прим.), як це роблять у всьому світі для пацієнтів з високим ризиком хірургічних втручань.Спільний проєкт Світового банку та Міністерства охорони здоров’я України допоміг створити регіональну реперфузійну мережу. Ми використовуємо обладнання, закуплене свого часу за підтримки Світового банку. Ангіографічна система в центрі інтервенційної радіології обслуговує 70% усіх пацієнтів з інфарктами в Рівненській області. Це також навчальна база для лікарів інших медзакладів області, які мають ангіографи – Дубенської та Сарненської лікарень. Ми контактуємо з усіма закладами здоров’я Рівненщини. Всі центри «первинки» знають про наші потужності і правильний алгоритм дій від моменту звернення пацієнта, швидкого встановлення діагнозу і доставки у медзаклад, де йому можуть надати високоспеціалізовану медичну допомогу. Плануємо започаткувати проведення гібридних операцій із використанням ангіографа та апарата штучного кровообігу. Зауважу, що реперфузійний центр нашої лікарні за кількістю проведених втручань на 7 місці серед 65 таких центрів в Україні. Безсумнівно, що такі показники стали можливими завдяки проєктам МОЗ і Світового банку».

На Рівненщині розвинулась нова галузь медицини – інтервенційна аритмологія.

Юрій ПОЛЯНКО, лікар-кардіолог інтервенційний РОКЛ.

«Без апарата штучного кровообігу, який було придбано за підтримки Світового банку, був би неможливий запуск і розвиток кардіохірургії на Рівненщині. Під час складних оперативних втручань на серці та його судинах, коли серце необхідно зупиняти, цей апарат виконує функцію серця. До появи у нас цього обладнання пацієнтів, які потребували таких втручань, відправляли у Львів, Луцьк, Хмельницький або Київ. За 10 місяців роботи кардіоторакального центру вже виконано 70 операцій з використанням апарата штучного кровообігу».

Лариса ЧЕРНАЧУК, завідувачка відділення інтервенційної радіології РОКЛ.

«Завдяки проєкту Світового банку на Рівненщині розвинулась нова галузь медицини – інтервенційна аритмологія. Колись пацієнтів зі складними порушеннями серцевого ритму відправляли до Києва, Одеси, Дніпра чи Донецька. Бо до 2019 року такого типу операції на Рівненщині не проводились через відсутність обладнання і відповідних фахівців. Але з появою у нас сучасного обладнання (зокрема, електрофізіологічної установки та абляційної системи) у жителів області з’явилась можливість отримувати високоспеціалізовану медичну допомогу в Рівному. Важливо, що (крім закупівлі обладнання у межах проєкту) було проведено навчання персоналу. Тому все обладнання використовується ефективно. І не лише в обласній лікарні, а й інших медзакладах. Сформована й функціонує цілісна реперфузійна мережа, завдяки чому ми не лише ефективно лікуємо гострі інфаркти, а й визначаємо інші прогностично несприятливі ішемічні стани, при яких можна запобігти розвиткові ускладнень. З 2019 року на базі відділення інтервенційної радіології проводяться електрофізіологічні інтервенційні втручання, які дозволяють діагностувати та лікувати порушення серцевого ритму: пароксизми надшлуночкової тахікардії, тріпотіння передсердь, порушення ритму при наявності додаткових провідних шляхів. За цей період проведено понад 200 таких втручань. Також жителі Рівненщини мають можливість отримати у нас високоспеціалізовану допомогу при захворюваннях коронарних судин. Із початку року наші лікарі виконали 890 коронарних втручань».

Олеся СТЕЛІГА

  • Посадовець комунального підприємства у Дніпрі розтратив понад 9 млн грн
    Заступник директора в рамках виконання «Програми щодо сприяння територіальній обороні міста на 2022-2026 роки» уклав договори на закупівлю радіотехнічного обладнання за цінами, що значно перевищують ринкові. Фігуранту повідомлено про підозру, йому загрожує до 12 років за ґратами. Кіберполіцейські Дніпропетровщини…