fbpx
Майже 800 шлюбів укладено на Рівненщині без штампа в паспорті

Майже 800 шлюбів укладено на Рівненщині без штампа в паспорті

Діліться інформацією з друзями:

Штамп в паспорті про шлюб більше не ставлять. Майже 800 шлюбів укладено на Рівненщині.

З початку нинішнього, 2024, року в Рівненському відділі РАЦС зареєстрували майже 800 шлюбів.

– Якщо порівнювати з відповідним періодом 2023 року, то маємо приблизно такі ж показники, – говорить  Галина Давидюк, начальниця Рівненського відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Рівненському районі, – Йдемо, можна сказати, щільно. Укладають шлюби люди різного віку. Бо, як відомо, кохання не знає меж у віці. Бувають різні життєві моменти. Ми кажемо: люди все життя живуть у цивільному шлюбі. Цивільний шлюб – це той, який укладений у відділі РАЦС. Церковний шлюб – це той, який укладений у церкві. Пара без «штампа в паспорті» – це люди, які живуть на віру. До речі, штампи в паспортах про шлюб тепер не ставлять.

Буває таке, що чоловік і його дружина вже дорослі, їхні діти виросли. Але через певні чинники вони не зареєстрували свій шлюб. Але обставини вимагають мати свідоцтво про шлюб. І тоді йдуть до нас.

Сьогодні на сьогодні

– Чи багато людей уже скористалися послугою «Сьогодні на сьогодні»? 

– Я сказала б так: це не послуга, а вимога часу. Стаття 32 Кримінального кодексу України передбачає: якщо є безпосередня загроза для життя, то може бути зареєстрований шлюб в день подачі заяви. У країні воєнний стан. Тому ми зважаємо на норму закону. Це стосується і військових, які перебувають, скажімо, у відпустці чи у відрядженні, приїхали у відділ  РАЦС на день з  військового полігона тощо.

Військові укладають шлюб, як і інші громадяни. Кабінет міністрів України ще 7 березня 2022 року прийняв постанову №213, де надав право командирам військових частин складати акти про укладення шлюбу. (Шлюб  від моменту підписання акта командиром військової частини  вважається  укладеним).

В нинішньому році до нашого відділу таких актів не надходило. 

Буває, що військовослужбовець не може приїхати для подання заяви на шлюб. Цією постановою надано командиру військової частини засвідчити заяву на державну реєстрацію шлюбу цього військового. Наречений передає заяву своїй обраниці, а вона приносить її до нашого відділу РАЦС. 

І вже під час відпустки чи звільнення зі служби приходять до нас. У цьому році заяв, які засвідчені командирами військових частин, надійшло 10.

Реєструють у нас шлюби й внутрішньо переміщені особи. До речі, з початку повномасштабної війни наш відділ жодного дня не закривався. Хоча нам теж, чесно кажучи, було лячно. Пригадую, 24, 25 і 26 лютого 2022 року ми зареєстрували 12 шлюбів – нікому не відмовляли. Пари молодят  запрошували в зал зробити фото на пам’ять. Усе було скромно, без урочистостей.

– Чи вже запрацювала послуга «Шлюб онлайн»?

– Вона в процесі адаптації. Для наречених є можливість подати заяву онлайн через портал «Дія». Маючи електронні цифрові підписи, пара, яка вирішила одружитися, подає заяву, не відвідуючи нашу установу. І визначає самостійно для себе дату та час проведення урочистої події. З початку року надійшло 185 заяв через портал «Дія», це майже кожна четверта заява, яка надійшла до  нашого  відділу. 

Василь ЗАКРЕВСЬКИЙ

  • Пам’ятну дошку загиблому Герою відкриють 26 липня в Рівному
    Завтра, 26 липня, о 08:50, на фасаді Рівненської гімназії №24 відбудеться відкриття дошки пам’яті загиблому Герою Андрію Сторожуку. Шана до наших героїв є першочерговим завданням для кожного українця, адже саме завдяки їхній самовідданості та мужності ми маємо можливість жити у…