Майже 7 мільйонів євро використають на енергоефективність Рівного

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!
Триває реалізація спільного інвестиційного проєкту між Рівненською територіальною громадою та Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО. Завдяки спільному проєкту місто заощадить на електроенергії та водопостачанні. 
Про це повідомляє пресслужба Рівнеради.
Проєкт спрямований на впровадження енергозбереження в закладах та установах, що належать до комунальної власності Рівного, та модернізацію вуличного освітлення.
Загальна вартість інвестиційного проєкту складає 6 млн. 731 тис. євро.
Нагадаємо, що Проєкт включає два компоненти, а саме: впровадження заходів з термомодернізації та модернізацію вуличного освітлення. Це є досить енергоефективним з точки зору економії витрат міського бюджету.
Перший компонент включатиме ряд заходів з термомодернізації закладів освіти міста Рівного, зокрема:
  • утеплення фундаментів та стін, утеплення покрівель, заміну вікон та дверей на енергоефективні;
  • встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП) та балансування системи опалення;
  • аміну застарілого кухонного обладнання;
  • становлення сонячних колекторів, встановлення аераторів для зменшення споживання води;
  • становлення рекуператорів повітря в спортивних залах, заміна ламп внутрішнього освітлення на енергоефективні,
  • заходи з інклюзивності (облаштування пандусів, укладення тактильної плитки, тощо).
31 будівля комунальної власності включені до проєкту. З них 11 закладів підлягають впровадженню повної термомодернізації (заклади дошкільної освіти – № 7, 14, 33, 35, 46, 57, заклад дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу, (спеціальний) «Центр Пагінець» Рівненської міської ради; ЗОШ – № 8, 13, 28, Рівненський навчально-реабілітаційний центр «Особлива дитина» Рівненської міської ради).
«Вуличне освітлення» включатиме:
заміну понад 4 тисяч світильників на 81 вулиці міста новими світильниками з світлодіодними лампами та встановлення системи SCADA для вуличного освітлення в диспетчерському центрі КП «Міськсвітло»).
Після узгодження між партнерами проєкту необхідних технічних деталей та умов, у 31 будівлі, що належить до комунальної власності міста, замінять обладнання, яке покращить якість та економію при використанні внутрішнього освітлення. У дошкільних навчальних закладах також замінять застаріле кухонне обладнання та встановлять аератори для зменшення споживання води на загальну суму 2 млн. 984 тис. грн.
У результаті зменшаться витрати на споживання електроенергії та водопостачання. Це дозволить міській владі використовувати фінансові ресурси на інші невідкладні питання, зокрема, соціальні проєкти.
Діліться корисною інформацією з друзями: