fbpx

Майстри лозоплетіння Рівненщини демонструють якісну та творчу роботу

Стародавнє ремесло лозоплетіння пройшло випробування часом, вдосконалилося  і залишається надійним джерелом добробуту мешканців Полісся, його родзинкою і гордістю. Цим промислом займаються цілими родинами. Приїздили на Рівненщину навчатися і мешканці сусідніх областей – Хмельниччини, Луганщини, Житомирщини та довоєнного Криму.

Так, скеровані на навчання Острозькою міськрайонною  та Гощанською районною філіями Рівненського обласного центру зайнятості, безробітні за 8 місяців опанували професію «Виробник художніх виробів з лози» на базі Гощанського навчального відділення Рівненського центру ПТО ДСЗ. Підсумком навчання стала державна кваліфікаційна атестація (ДКА).

«Цьогоріч група здобула 3 і 4 розряди, навчилася виготовляти не лише художні вироби різної складності, але й плетені меблі. У роботі використовуються різні техніки плетіння», – розповідає майстриня виробничого навчання Валентина Голуб. Усі вироби мають свої характеристики. До прикладу, складний кошик із косою – це близько 300 лозин! А табурет – це меблева палиця і 150 прутів вагою до 1,5 кг. Вироби «теплі», приємні на дотик, комфортні, оригінальні, пахучі та неповторні.

Професійне навчання передбачало курс теоретичного матеріалу і насичені практичні заняття  – від заготівлі природного матеріалу (лозових гілок), вимочування, ошкурення, висушування, першого вигину за ескізом, плетіння, покриття лаком – до презентації готової продукції. Вже під час навчання з’являлися основи майбутніх корзин, ваз, підносів, сувенірів, підвазонників, табуретів, стільців, крісел-гойдалок, столиків…

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Сьогодні на ДКА майстри-початківці продемонстрували нові знання і вміння, талановиті кваліфікаційні вироби. Як правило, випускники надалі працюватимуть на самозайнятості або ж створюватимуть ФОП, здобуваючи своїх прихильників виробів із натуральної сировини.

Духмяні аромати дерева, затишок та особлива енергетика наповнили навчальну майстерню. Тут народилася справжня виставка-галерея плетених виробів!

«За усіма цими роботами стоїть висока відповідальність, невтомні руки майстрів, прагнення працювати для людей якісно і з душею. Попри складнощі карантинних обмежень та воєнного стану, навчання все ж відбулося, і маємо нових, талановитих, творчих майстрів», – зауважила присутня на іспиті представниця Гощанської районної філії РОЦЗ Ірина Столярчук.

За сумління, наполегливість і відмінні результати усі випускниці отримали свідоцтва державного зразка. А у наші домівки разом із унікальними виробами попрямує особлива атмосфера і дивовижна енергетика справжнього українського ремесла.

Обирайте професійне навчання у Рівненському центрі ПТО ДСЗ! Опановуйте цікаві та  актуальні  професії, змінюйте життя на краще!

Більше інформації про формування груп слухачів та умови навчання – на офіційному сайті cpto.rv.ua

Контакти закладу освіти: 0362 68 37 95, ел.пошта cpto@cpto.rv.ua , а також у  Telegram  Instagram  Facebook   YouTube

З питань реєстрації та направлення на професійне навчання звертайтеся до найближчого підрозділу служби зайнятості Рівненської області, в Telegram https://t.me/PidtrimkaDcz16Rivne або за телефоном +38096-539-53-59.