На Рівненщині створюється династія виробників з лози

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Є професії, які з тобою ще з дитинства: ти спостерігаєш за працею старших, спочатку здивовано, згодом зацікавлено, а далі й сам підсідаєш поряд – і робота стає новим натхненням. Ти прагнеш нових, цікавих форм, експериментуєш і досліджуєш…

З головою поринув у нещодавно обрану справу Роман Юськов із с. Дорогобуж  Гощанського району, який навчається за професією «Виробник художніх виробів з лози». У Гощанському навчальному відділенні усі, хто обирає мистецтво лозоплетіння, мають унікальну можливість впродовж  8 місяців покроково опановувати дивовижну науку: спостерігати за осінньою природою, вивчати види і якості природних матеріалів, напрацьовувати власний стиль і почерк у древньому і такому сучасному ремеслі, як виробництво екологічно чистих елементів побуту. Навчальний процес передбачає цілу низку необхідних знань і навичок: скрупульозна заготівля матеріалу – лозових гілок, їх варіння, ошкурення, висушування, відбір лози за призначенням, вимочування і перші вигини прутиків за попереднім ескізом.

Нині Роман уже «наздоганяє» дружину. Саме вона надихнула його на навчання. Як поділилася досвідчена майстриня виробничого навчання РЦПТО Валентина Голуб, не так давно Юлія Юськова навчалася у Гощі, виготовила чудові кваліфікаційні вироби, успішно склала державну кваліфікаційну атестацію та отримала свідоцтво державного зразка. Чоловік Роман займається підприємництвом. Кваліфікація виробника художніх виробів з лози дозволить вдосконалити роботу, застосовувати нові прийоми лозоплетіння, організувати збут продукції. Двоє кваліфікованих майстрів – це сила! А як щодо третього?.. 

Підростає талановитий син Віталій. Підліток жваво переймає батьківський досвід, справа поколінь набуває нового забарвлення! Але назавжди залишається особливою коміркою для душевної рівноваги. Кропітка, надзвичайно важлива праця приваблює нових прихильників, вироби оселяються у нових домівках, радують око нових господарів, слугують невід’ємною частиною побуту, сприяють здоровій, чистій, світлій атмосфері щасливих родин.

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Діна МАЗУРКЕВИЧ

Діліться корисною інформацією з друзями: