fbpx

Лісівники закликають відмовлятися від пластикових ялинок

Живі ялинки не забруднюють довкілля, їх вирощують на спеціальних плантаціях або після проведення планових рубок, у рамках догляду за лісами. Тож лісівники закликають відмовлятися від пластикових ялинок, бо живі – отже безпечні.

Спеціальних місць для вирощування ялинок в області є немало (вони займають площу понад 120 гектарів), там вирощують сотні тисяч новорічних дерев. А нещодавно стартував продаж святкових ялинок. Придбати їх можна у спеціально визначених місцях біля контор лісництв, у розсадниках та спеціалізованих магазинах «Лісовичок», які працюють вздовж автомобільних доріг.

Купуй ялинку в горщику: зручно і без шкоди для довкілля.

Вартість святкових дерев залежить від їхньої висоти, середня відпускна ціна одного дерева з лісгоспів становить 65 гривень.

– Придбати можна сосни звичайні, ялини, ялиці, а також інші хвойні дерева, які стануть окрасою оселі напередодні зимових свят. Костопільський, Соснівський, Сарненський та Клеванський лісгоспи реалізують новорічні дерева в горщиках. Зокрема так можна буде придбати голубу ялину,– розповіла прессекретар обласного управління лісового і мисливського господарства Світлана Горошко.– Ялинки у горщиках досить популярні, адже після свят їх можна пересадити в ґрунт.

Доки деревце прикрашає вашу оселю, не забувайте поливати й обприскувати його. Якщо, перебуваючи в приміщенні, ялинка дасть приріст – з’являться молоденькі гілочки, у жодному разі не виносьте її після свят на мороз. Дочекайтеся весни і тоді вже висаджуйте її в ґрунт. Тримайте деревце в добре провітрюваному, прохолодному приміщенні, де багато денного світла.

Найкращий час для пересадки – пізня весна. Місце для ялинки потрібно вибирати вологе, з важким ґрунтом, щоб у літню спеку на неї не потрапляло багато прямих сонячних променів. Хвойні дуже важко переживають пересадження, тому порушувати земляну грудку категорично не можна. Зверніть увагу на те, щоб коренева шийка залишилася на колишньому рівні. Приживатись ялина може до трьох років.

Марія МАТВІЙЧУК

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»