fbpx

Лавандове поле на Рівненщині прикрасили ковалі з Ірпеня

Діліться інформацією з друзями:

Вимушені переселенці із Київщини рятуючись від війни здобували професію коваля на Рівненщині.  

Мешканці Ірпеня брати Василь та Віктор Мисюри оселилися у смт Гоща. Тут розпочали навчання у Гощанському навчальному відділенні Рівненського центру ПТО ДСЗ, щоб отримати професію «Коваль ручного кування».

Активна громадянська позиція, наполегливість, відповідальність, невтомність, творчість, завзятість… до цих якостей додались і нотки …романтизму. Чоловіки охоче відгукнулися на прохання власниці лавандового поля Тамари Горак і під час навчання та практики на навчальній кузні виготовили ковану альтанку. Вона ідеально вписалась у пейзажі поля і стала фавориткою серед локацій фотографів.

Як поділився майстер виробничого навчання Сергій Торуля, кована альтанка складається із декількох секцій, розбірна. На її виготовлення талановитим слухачам знадобилося близько двох тижнів. Підтверджуючи 2-й кваліфікаційний розряд коваля ручного кування, брати перевершили самих себе! Їхні вироби дивують елегантністю, довершеністю, красою та якістю. Наступний етап навчання – підтвердження 3-го кваліфікаційного розряду – ковалі планують пройти у рідному Ірпені. І вже у вересні під час державної кваліфікаційної атестації вони у повному обсязі презентуватимуть професійні знання та кваліфікаційні роботи, аби отримати свідоцтва державного зразка та розпочати самостійну роботу на власній кузні.

Паралельно із навчальним процесом ковалі не припиняють допомагати Армії. Активна громадянська та волонтерська позиція дозволяє слухачам оперативно виконувати різноманітні замовлення військових.

Більше інформації про формування груп слухачів та умови навчання – на офіційному сайті cpto.rv.ua