fbpx

Рятуючись від війни брати-переселенці з Київщини здобувають професію коваля на Рівненщині 

Діліться інформацією з друзями:

Рятуючись від війни брати-переселенці з Київщини здобувають професію коваля на Рівненщині.

Брати Мисюри Віктор і Василь приїхали на Рівненщину із міста Ірпеня Київської області. В пошуках порятунку від війни і з надією на нову роботу. Душа в обох лежить до ковальства. Переселенці зупинилися у своїх гощанських родичів, а згодом звернулися до Гощанської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості. Чоловіків цікавило працевлаштування, а дізнавшись про  Гощанське навчальне відділення, з великим задоволенням погодилися на навчання у Рівненському центрі ПТО ДСЗ за професією «Коваль ручного кування».

Впродовж 4,9 місяця вони навчаються за індивідуальними планами і програмами, переймають цінний ковальський досвід свого майстра виробничого навчання Сергія Торулі.

«Найяскравіше про професію розповідають власне ковальські шедеври! Після іспитів наші випускники залишають у Музеї ковальства Гощанського відділення свої перші самостійні вироби, – ділиться майстер. –  А для більшого натхнення і професійного азарту під час виробничого навчання слухачі завжди відвідують рівненську Арт-галерею ковальства, створену партнеркою закладу освіти, великою пошановувачкою ковалів, активною рівненською підприємицею, директором ПП «Рівнебудпостач» Ніною Крокою!». Мисюри також побувати там і залишили емоційні відгуки у журналі галереї.

Вимушені переселенці не лише оптимістично налаштовані на подальшу роботу на Рівненщині, але й вступили до лав ТрО. Відповідально поєднуючи навчання і громадянський обов’язок, переселенці готуються до самостійної професійної роботи: придбали ковальські горно та інструмент і облаштовують власну кузню. Професію опановують «з нуля», але першими виробами вже можна пишатися – ковані сокири, коцюби та інший сільськогосподарський інвентар. А на замовлення гощанської громади, для вшанування загиблих воїнів російсько-української війни, ковалі виготовляють металеві ковані підставки для квітів на меморіальні дошки. Слухачі активно допомагають волонтерам: робили будівельні скоби для бліндажів, буржуйки, виготовляють пластини до бронежилетів та саперні лопати.

Сьогодні ковалі працюють у рівненському парку історичної реконструкції – городищі Оствиця. Виготовляють ковані наконечники зразка часів давньої Русі для списів та декоративні поясні прикраси – фабули. Залишать свій ковальський слід і у рівненській історії!

Війна руйнує, позбавляє домівок, звичного устрою життя, але не зламати українців, що вірять у Перемогу і прагнуть її наближати!

Разом подолаємо ворога та відбудуємо вільну красиву Вітчизну! Все є і буде Україна!