fbpx

Кияни у багатоповерхівках обігрівають свої оселі дровами

Діліться інформацією з друзями:

Один з київських житлових комплексів взимку буде опалюватися дровами. Іншого способу не замерзнути мешканцям в холодну пору забудовник даного ЖК, який складається з двох 20-поверхових будинків, просто не передбачив.

Про цю дивину столичних новобудов на своїй сторінці в Facebook написав журналіст, експерт в сфері ЖКГ Володимир Гуцул.

– На фото під цим постом – не цех з переробки деревини. Це запас дров для котельні, яка опалює два величезні 20-поверхові будинки в середмісті Києва. Тут понад 2,5 тисячі мешканців. Палять дровами не тому, що економлять на дорогому центральному опаленні, а тому, що іншого варіанту отримати тепло для цих багатоповерхівок немає. Такий нестандартний обігрів існує вже не один рік. А все тому, що так спланував колись забудовник – горезвісний пан Войцеховський. Економив на виконанні умов з підключення до міської теплотраси. Покинув забудовник цей житловий комплекс «Деміївський квартал» на вулиці Ракетній, 24 ще у 2018р. – йдеться в повідомленні.
Нещодавно тут сталася велика пожежа. Горів димохід дров`яної котельні, адже він йде по утепленому фасаду. Пожежники прибули вчасно й загасили вогонь. Та довели до відома мешканців інформацію – якби ще й утеплювач загорівся, була б біда. Будинок перетворився б на палаючу свічку. 
А що ті мешканці, хто купив тут квартири ? Вони написали колективного листа до Київської міської та Голосіївської районної властей з проханням провести обстеження труби. І в разі необхідності зробити все, щоб таких пожеж більше не було. – розповідає Гуцул.
За словами експерта, дров`яна котельня – не комунальна власність, а приватна, встановлена забудовником, тому навряд чи міська влада візьметься фінансувати роботи.
Так само, як беруть сумніви, що КМДА буде добудовувати за бюджетні кошти ЖК «Деміївський квартал», виконуючи рішення Шостого апеляційного адміністративного суду за № 640/17011/19. Ось така історія. Такий комунТРЕШ. До речі, поруч, через паркан знаходиться зупинений реактор Інституту ядерної фізики. Цей ЖК збудований в його колишній охоронній зоні. – підсумував журналіст.