fbpx

КТ легень і рентген: чи потрібно робити й що краще для рівнян?

Діліться інформацією з друзями:

Більшість хворих на COVID-19 мають лише легкі або помірні симптоми й одужують без спеціального лікування.

 В той же час, відповідно до інформації МОЗ та  областей країни, вільних  інфекційних ліжок в лікарнях майже  не лишилося, а критерії госпіталізації стають жорсткішими. 

Коли   потрібно робити комп’ютерну томографію (КТ) легень, а коли рентген,  й що краще, розповідають медики.

Ідеться про те, що в Україні ціна комп’ютерної томографії (КТ) легень стартує від 1100 до 1800 гривень. А за кордоном її роблять лише за призначенням лікаря. Пацієнти, які самі собі призначають КТ, а тим паче ті, які ходять на нього кілька разів, – найбільше дивують ізраїльського лікаря Бориса Бриля:

“У нас немає такого, щоб хтось побіг на комп’ютерну томографію. У нас заборонено робити КТ, як і аналізи крові, без призначення лікаря. Повинна стояти печатка. Я відправлю людину на КТ – я потім повинен відповісти: чому я її відправив”.

Така суворість пов’язана із шкодою від такої діагностики, яка значно перевищує користь.

Медичний фізик Руслан Зелінський говорить, що дозу опромінення під час одного сеансу КТ можна прирівняти до того, як сорок разів пролетіти від Токіо до Нью-Йорку.

Українські лікарі також пояснюють: перевіряти легені на КТ треба тільки тяжким хворим. У більшості випадків достатньо рентгену.

Так, львівська лікарка Наталія Шоробура переконана, що слід критично оцінювати необхідність КТ.

“Комп’ютерна томограма органів грудної клітини опромінить вас на 2-5 мЗв, при тому, що в природі людина отримує в комплексі всіх іонізуючих випромінювань 2,4 мЗв за рік. Цього не треба боятись наперед, але критично оцінити, чи дійсно вам потрібне це обстеження. Я розумію, що кожен випадок – індивідуальний. На те вам і потрібен лікар, щоб вирішити – потрібне зараз КТ-обстеження, чи це марне опромінення і трата грошей”,

— говорить вона.

Лікар-педіатр, кандидат медичних наук Андрій Пеньков вважає нинішню  практику призначення негайного КТ і антибіотиків відсталою.

“Цю практику з негайним КТ дослідженням і призначенням антибіотиків після ПЛР-тестів і КТ якщо ми протягом місяця не поборемо в країні, то можна вважати, що ми на рівні аборигенів Амазонки”,

–  говорить Пеньков.

Джерело:https://greenpost.ua/