Вантажівку з лісом без документів зупинили прикордонники Рівненщини

Вантажівку з лісом сумнівного походження виявлено в прикордонні.

Учора, 17 травня 2023 року, реалізовуючи оперативну інформацію прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців в прикордонні Рівненщини зупинили вантажівку з лісом. На законні вимоги військовослужбовців водій транспортного засобу, яким виявився місцевий житель Сарненського району, не зміг надати жодних документів на вантаж.

Також під час огляду лісодеревини з’ясувалось, що жодна з колод не була відповідним чином промаркована.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

На місце виявлення правопорушення прикордонники викликали співробітників Нацполіції, яким, поряд з іншим, направили повідомлення про виявлення ознак кримінального порушення за ст. 246 «Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу».

Довідка: Незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, –карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

 Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені у заповідниках або на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах, караються штрафом від тисячі п’ятисот до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

4. Дії, передбачені частинами першою, другою чи третьою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.

Примітка. 1. У цій статті істотною шкодою вважається така шкода, яка у двадцять і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, або інша істотна шкода, завдана навколишньому природному середовищу в частині забезпечення ефективної охорони, належного захисту, раціонального використання та відтворення лісів.У цій статті тяжкими наслідками вважаються такі наслідки, які у шістдесят і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Наразі виявлений ліс та транспортний засіб встановленим порядком вилучено. Тривають заходи з перевірки.

Повідомляє пресслужба 9 прикордонного загону імені Січових стрільців ДПС

Читайте також: «єРобота»: плюс 24 позитивних рішень на Рівненщині

%d блогерам подобається це: