fbpx

Суд виніс вирок митрополиту (мп) з Вінниччини Іонафану: 5 років позбавлення волі та конфіскація майна

Діліться інформацією з друзями:

Орієнтовний час читання: 1 хвилина

Очільника Тульчинської єпархії Анатолія Єлецьких, так звуть Іоанафана, обвинувачували по чотирьом статтям Кримінального кодексу України.

Його визнано винним у посяганні на територіальну цілісність, діях, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, порушенні рівноправності громадян, виправдовуванні, визнанні правомірною, запереченні збройної агресії рф проти України (ч. 2 ст. 109, ч. 1 ст. 110, – ч. 2 ст. 161, ч. 3 ст. 436-2 КК України).

Як повідомили в Офісі Генерального прокурора, прокурор у суді довів, що у січні 2022 року митрополит, керуючись проросійськими ідеологічними мотивами, розмістив на вебсайті єпархії авторську статтю про панівну роль «московського патріархату» у православному християнстві та заперечення самостійності ПЦУ.

Матеріал поширювався в Інтернеті, у тому числі після повномасштабного вторгнення рф на територію України.

Також очільник єпархії зберігав на власному комп’ютері пропагандистські листівки для подальшого розповсюдження серед громадян.

Під час слідчих дій було вилучено друковані та електронні проросійські матеріали.

Згідно з висновком експертизи, вони містять заклики до розпалювання релігійної ворожнечі, виправдовування збройної агресії рф проти України, визнання правомірною окупації нею українських територій та заклики до насильницької зміни конституційного ладу.

Фото: ВІННИЦЯ.info.

Читайте також: На Рівненщині відбулися змагання собак-детекторів із пошуку вибухівки