У липні можуть звільнити майже 15% шкільних учителів Рівного. Правда, не відразу. Йдеться про педагогів-пенсіонерів, які все ще працюють. За новим Законом «Про повну загальну середню освіту», який у січні затвердила Верховна Рада, їм обмежили право на роботу.
Закон передбачає, що до 1 липня 2020 року усіх педагогів пенсійного віку, які трудяться у школах, слід перевести на трудові угоди терміном на один рік. Після їхнього завершення керівник закладу має право укласти з вчителем-пенсіонером ще одну трудову угоду, але не більш як на два роки. Далі пенсіонер має йти на заслужений відпочинок.
Можливо, сенс, як твердять самі педагоги, у такому нововведенні є. Не секрет, що окремі вчителі старшого віку не завжди можуть належним чином виконати усі вимоги, пов’язані з реформуванням освіти та впровадженням інноваційних технологій в навчальний та виховний процес. Але у цьому питанні варто врахувати й соціальну складову. Адже більшість пенсіонерів продовжують працювати, бо не можуть вижити на невеликі пенсійні виплати. Тож змінюючи одну з частин цього пазлу, варто було б подумати й про інші.
Загалом під дію цієї норми потрапляє близько 70 тисяч педагогів по всій Україні. Саме тому профспілка освітян України висловила протест проти нового закону.
Також викликало обурення в батьків і педагогів норма про закриття санаторних шкіл, де діти одночасно здобувають освіту та лікуються.
Щоправда, новий закон поки що не підписаний Президентом, тож існує ймовірність, що глава держави прислухається до голосу громадян та відправить його на доопрацювання.
Марія МАТВІЙЧУК
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»