fbpx
контакт з котами та собаками зменшує ризик харчових алергій у дітей

Контакт з котами та собаками може зменшити ризик харчових алергій у дітей

Діліться інформацією з друзями:

Згідно з дослідженнями, проведеними вченими Медичного університету Фукусімі, домашні коти та собаки можуть знизити ризик розвитку харчових алергій у дітей до трьох років. 

Учені проаналізували медичні та демографічні дані понад 66 тисяч доношених дітей. Запитали батьків про частоту прибирання в оселі пилосмоком, а також про наявність домашніх тварин – собак, кішок, хом’яків, птахів чи черепах.

Дослідження показало, що контакт з котами або собаками під час внутрішньоутробного розвитку або раннього дитинства може знизити ризик розвитку всіх видів харчових алергій до трьох років на 13-16%.

Крім того, дослідники виявили зв’язок між певними алергіями та домашніми тваринами. У дітей, які контактували з собаками, був менший ризик розвитку алергії на молоко, яйця та горіхи. Тоді як у тих, хто контактував з котами, менший ризик алергії на яйця, пшеницю та сою.

Важливо, що утримання хом’яків пов’язане з 93% більшим ризиком появи алергії на горі у дітей.

Хоча точний механізм цього захисного ефекту домашніх тварин від харчової алергії залишається неясним. Дослідження пропонує деякі можливі пояснення, включаючи потенційну роль ендотоксинів, присутніх у будинках з котами чи собаками, у послабленні реакції імунної системи на алергени.

Дослідники припускають, що ранній контакт із різноманітними мікроорганізмами від домашніх тварин може допомогти зміцнити імунну систему дітей, що розвивається, зменшивши їх сприйнятливість до алергії.

Проте, рішення про утримання домашньої тварини повинно прийматися з урахуванням індивідуальних обставин і факторів здоров’я. Хоча домашні тварини можуть принести численні переваги емоційному та фізичному благополуччі дітей, батьки повинні знати про потенційні ризики та проконсультуватися з медичним працівником, перш ніж приймати рішення.

Важливо проконсультуватися з педіатром або алергологом перед тим, як заводити тварину в дім.

Джерело Uaportal

Читайте також: Вільний рік перед вступом в університет: чи актуальний він для українських школярів