Консули Чеської Республіки відвідали школу, де дітей навчають чеської мови

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Сьогодні у Здолбунові побувала делегація Генерального Консульства Чеської Республіки у Львові: Генеральний консул Чеської Республіки у Львові Павел Пешек та Консул Чеської Республіки у Львові Владімір Кадлец. Іноземні гості поспілкувалися з міським головою Здолбунівської ТГ Владиславом Сухляком, а ще відвідали навчальний заклад, де школярів навчають чеської мови.

 Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці  голова Здолбунівської територіальної громади Владислав Сухляк.

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram
Високоповажних гостей запросили на відкриття виставки Яну Амосу Коменському в приміщенні Здолбунівської школи №5. Виставка приїхала  зі Львова, за ініціативи Генерального консульства Чеської республіки. Ян Амос – видатний чех, який вважається батьком сучасної системи педагогіки. Місце для виставки обрали не випадково, адже у школі діє факультатив вивчення чеської мови, де на волонтерських засадах викладає заступниця директорки Ярмолюк Олена.
“Консули Чеської республіки запевнили, що відкриті до наших пропозицій та готові сприяти у втіленні спільних проєктів. Сподіваюся, що наша співпраця лише зміцнюватиметься, а озвучені ідеї, спільними зусиллями будуть втілюватись у життя”, – наголосив  Владислав Сухляк.
Міський голова Здолбунівської громади наголосив, що історія Здолбунівщини тісно пов’язана чеськими етнічними поселеннями:”
“Коли почала формуватись залізнична інфраструктура і вузлова станція Здолбуніва (1873), з Австро-Угорщини почали приїздити чехи, які привозили з собою не лише технічні новинки, але й чеську культуру. До сьогодні в Здолбунові збереглись будинки, як кажуть в народі, чеського типу (наприклад, приміщення колишнього відділу культури по вул. Пушкіна”.
Діліться корисною інформацією з друзями: