Чехія зацікавлена посилити співпрацю із Рівненщиною

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Рівненщину із робочим візитом відвідала офіційна делегація Генерального консульства Чеської Республіки у Львові. Під час зустрічі із керівництвом області обговорили наміри щодо активізації співпраці у різних галузях.

Так, Генеральний консул Чеської Республіки у Львові Павел Пешек запропонував розвивати спільні проєкти в економіці, освіті та культурі.

«Ми відкриті для усіх ваших пропозицій. Знаю, що стратегія Рівненщини – це кластерний підхід до розвитку економіки. Тому пропонуємо організувати спільні онлайн семінари для бізнесменів, де обмінялись досвідом із проходження процедур сертифікації продукції для доступу до ринку ЄС. Серед напрямів гуманітарної співпраці можуть бути студентські обміни, спільні фестивалі», – зазначив Павел Пешек.

За словами голови ОДА Віталія Коваля, Рівненщина вже є торговельним партнером Чехії, а динаміка торгового обороту за минулий рік зросла на 20%. Тож спільні точки дотику є, тому розвивати партнерство буде набагато краще.

Очільник Рівненщини додав, що область має одне з найкращих географічних розташувань, великі запаси водних ресурсів та корисних копалин.

«Ми робимо все для того, аби Рівненщина була не сировинною областю, а регіоном із доданою вартістю, тому, в першу чергу, акцентуємо на розвитку людського потенціалу. Пропоную сконцентруватися на розвитку кластерної співпраці, зокрема, у меблевій галузі та агропереробці. Також серед наших переваг – це наявність індустріального парку. Тому ми можемо інвесторам запропонувати привабливу територію для облаштування їхніх виробництв», – відзначив Віталій Коваль.

Серед перспективних напрямків співпраці сторони виділили сільське господарство та авіасполучення. Сьогодні область активно працює над реконструкцією Рівненського аеропорту. Летовище ввійшло в шістку аеропортів України, реконструкція яких буде фінансуватися із держбюджету.

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Також заступник голови ОДА Ігор Тимошенко запросив чеських колег на національний екологічний форум, який проходитиме на Рівненщині і буде присвячений питанню утилізації та переробки сміття. Досвід Чехії буде корисним, адже у них є позитивна практика у поводженні із відходами.

Також із пропозиціями щодо співпраці висловилися голова Рівненської обласної ради Сергій Кондрачук, депутат обласної ради Олександр Дехтярчук, керівник Агенції регіонального розвитку Олександр Процюк, голова «Інвестинг Рівне» Дмитро Янушевський.

Джерело:  Пресслужба ОДА

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Діліться корисною інформацією з друзями: