Хто зможе відвідувати дитсадки в Рівному? – роз’яснила Галина Кульчинська

Рішення, якого так довго чекали рівненські батьки, ухвалено. Сьогодні міська комісія ТЕБ і НС дозволила відновити роботу дитсадків у тестовому режимі з 20 липня. А вже з 13 липня запрацюють спортзали, фітнес-центри та заклади дитячої позашкільної освіти.

На відміну від інших міст України, у Рівному свої двері відкриють усі 38 міських дитячих закладів. Про особливості їхньої роботи під час карантину газеті «7 днів» розповіла заступник міського голови Рівного Галина Кульчинська

Тестовий режим передбачає відкриття лише 80 із більш як 300 груп. Тобто в кожному садку працюватиме від однієї до трьох груп. Ясла поки що не діятимуть. У кожній групі зможе бути не більше як 15 дітей одночасно. Обов’язкова умова – дотримання дистанції, тому буде застосований інший алгоритм розміщення дітей у приміщеннях і на вулиці. Це означає, що спати малюків кластимуть через одне-два ліжечка, під час харчування вони сидітимуть за столами на певній відстані. Буде зроблений наголос на максимальному перебуванні на свіжому повітрі (уже зроблено маркування на майданчиках для дотримання дистанції), приміщення провітрюватимуться і прибиратимуться частіше, ніж раніше. З груп приберуть килими та м’які іграшки, як і вимагає МОЗ. Ми маємо достатньо антисептиків, захисних масок і усього необхідного.

Як прийматимуть дітей у садочок?

Усе відбуватиметься на вулиці. Батьки приводять і передають дитину вихователю, малюкам вимірюватимуть температуру безконтактними термометрами, які вже є в кожному дитсадку. Батьків не пускатимуть ні на територію садків, ні тим більше у приміщення. Де є можливість, будуть відкритими окремі входи до кожної групи.

Крім того, в дитсадки прийматимуть вихованців лише з Рівного. Це пов’язано із застереженням головного санітарного лікаря області Романа Сафонова про те, що в Рівненському районі нині спалах коронавірусу. Тому діти з приміських населених пунктів поки повернутися в садки не зможуть.

Знаємо, що у Рівному давно і ретельно готувалися до відкриття дитячих садочків. Зокрема, на відміну від інших міст, у нас збираються протестувати на коронавірус усіх працівників перед початком роботи.

Саме так. Уся дошкільна ланка міської освіти досить довго над цим працювала. Міська рада виділила 200 тисяч гривень і вже придбали ІФА-тести для перевірки працівників дитсадків. Крім того, спільно з педіатричною службою розробили електронну довідку, яку має отримати кожна дитина, перш ніж іти до садка. Цей документ засвідчить, що в родині не було випадків коронавірусу упродовж 2-3 тижнів перед цим. Її надасть сімейний лікар.

Читачі цікавляться, чи не потрібна довідка про те, що батьки дійсно працюють, а не перебувають удома?

Ми думаємо над цим. Поки такої довідки у всіх не вимагатимуть. Але якщо вихователі знатимуть, що у якійсь родині мама чи тато не працювали, а тепер вони приводять дитину в садок, то таку довідку можуть попросити. Це рішення дійсно ухвалено насамперед задля тих батьків, які мусять працювати і не мають із ким залишити дітей. Хто усі ці місяці шукав варіанти: де буде моя дитина, поки я працюю. Тому, прошу усіх мам: якщо ви можете залишити дитину вдома чи в бабусі, – залиште. Ми намагалися передбачити максимум обставин, однак ризик інфікуватися є завжди. Тому перестрахуйтеся. Дійсно, діти, як правило, хворіють у легкій формі, але якщо занедужає хтось із батьків чи старших рідних – може бути непросто.

До речі, ухваленню рішення про відновлення роботи дитсадків передувало чимало звернень і заяв від місцевих політиків. Були й протести і флеш-моби під вікнами міськвиконкому. Що можете про це сказати?

Освітяни працювали над питанням відкриття дитсадків не один місяць. Ніхто з тих політиків не має відношення до відкриття садочків. Люди намагаються заробити політичні дивіденди на складній ситуації. Нам учора запропонували створювати робочі групи і прописувати алгоритми, однак ми це вже давно зробили. Мене дивує лише одне: якщо люди, які хочуть керувати містом, починають з обману і маніпуляцій, то що ж вони робитимуть, коли ту владу таки отримають?

Спілкувалася Наталія НИРКОВА

Діліться корисною інформацією з друзями: