fbpx

Хто з боржників за комуналку уникне штрафів (ВІДЕО)

Хто з боржників за комуналку уникне штрафів, адже знову відключатимуть газ, світло й воду.

Боржники можуть залишитися без світла, газу та води – уряд дозволив відключити комунальні послуги споживачам, які за них не платять. Стягнути комунальні послуги вони зможуть через суд. А за несвоєчасну оплату послуг чекатимуть штрафи та пені. Майже два роки на все це був мораторій. Про це повідомляють аналітики Центру спільних дій. Вони пояснили, звідки він узявся і чому уряд вирішив його скасувати.

Відключати комунальні послуги заборонили 5 березня 2022 року. Після початку широкомасштабного вторгнення росії. Мільйонам українців довелося екстрено покидати домівки. Крім того, багато людей раптово втратити прибуток. У такій ситуації оплата комунальних не була пріоритетом.

В компанії-постачальнику електрики й газу Yasno повідомляють, що за цей час мораторієм почали зловживати. Понад сімдесят тисяч абонентів через накопичені борги можуть бути відключені від електропостачання.

Рішення про скасування мораторію – не з приємних, адже через війну багато людей опинилися в скрутному становищі. Разом із тим, вода, світло, газ та інфраструктура, яка їх доставляє до наших осель, не беруться з повітря. Служби, які над цим працюють, зазнають дедалі більших збитків. А їхнім працівникам треба платити зарплатню.

Аналітики Центру спільних дій підкреслюють, що найдисциплінованіше за комуналку платили люди на субсидіях та пенсіонери. А ті, хто реально може оплачувати рахунки, почали їх ігнорувати.

Варто зауважити – якщо ваше житло пошкоджене або ж знаходиться на тимчасово окупованих територіях чи на лінії зіткнення — боргів, штрафів чи пені вам нараховувати не будуть. Перелік таких громад затверджує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Дуже важливо, що борги й штрафи перестають нараховувати не автоматично, а лише за особистим зверненням. Наприклад, якщо громадянин пішов на фронт чи навчається за кордоном і відсутній вдома понад 30 днів, він може повідомити про це свого надавача послуг. І тоді штрафів чи боргів не буде.

Що треба зробити, щоб не нараховували штраф?

Подати заяву надавачу комунальних послуг. Можна як в електронній, так і паперовій формі. До неї додати довідки з місця тимчасового проживання, роботи, служби чи лікування – будь-що, що підтвердить вашу відсутність. Підійдуть і довідки з іншої держави. Надати все це і після того, як ви повернулися. Тоді оплату за комунальні перерахують.

Чому це так важливо? Ми дуже тішимося, коли за лічені години після обстрілу комунальники відновлюють світло або водопостачання. А для того, щоб так було й надалі, маємо бути відповідальними й платити за цю нелегку й важливу працю.

Читайте також: Троє захисників з Рівненщини загинули на війні

  • Рівненську баскетболістку Олександу Тинщук визнано MVP тижня
    Два матчі у вищій жіночій лізі зіграла «Збірна Рівненської області-БК «Рівне-ОСДЮСШОР». В столиці суперницями рівнянок став столичний «КСЛ-Київ-Баскет». Лише в першій грі киянки зуміли вчинити опір гостям – після першої половини гри перевага підопічних Вячеслава Ковалевського складала лише три пункти … Read more