Хто вирішуватиме долю Народного дому в Рівному

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Доведений до аварійного стану Народний дім, без будь-якого сумніву, потребує капремонту. Вочевидь, що привести до ладу занедбану будівлю без виселення її орендарів неможливо. Втім, деякі громадські організації та рівненські активісти виступають проти такого рішення. Відтак свою категоричну позицію вони виклали у відкритому листі до міського голови Рівного Олександра Третяка.

«Ми, керівники громадських організацій Рівненської області, міста Рівне і громадські активісти, – йдеться у листі, – рішуче виступаємо проти прийнятого міською радою рішення про закриття та ліквідацію до 1 листопада 2021 року Народного дому як центру громадськості Рівненщини.
Як представники від народу, нагадуємо, що згідно з Конституцією України саме народ є владою і висуваємо вимогу про негайну відміну прийнятого антинародного рішення.
Ми, як господарі міста, маємо вище ніж депутати право, тому вимагаємо закріпити за громадою свій адміністративний будинок – Народний дім, утримання якого повинно фінансуватися з міського бюджету.
Це справедливе і правильне рішення, яке ви зобов’язані прийняти на користь громади Рівного».

Олег ГУМЕНЮК, голова Рівненського обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів
Тетяна РЕДЮК, голова Комітету солдатських матерів Рівненщини
Мирослава КОСАРЄВА, відповідальний секретар РОО ВУТ «Просвіта»
Любов ВЕЛІЩУК, член Рівненської міської організація ветеранів Народного Руху України
Тетяна ПІЯР, громадська активістка
Валерій ЧЕТВЕРГОВ, неурядова політична організація «Суспільна система»
Іван КУР’ЯНІК, голова Рівненської обласної Громадської організації «Конгрес української інтелігенції»
Микола ВЕЛЬГУС, голова Рівненської міської організації ветеранів Народного Руху України
Віталій СОЛІМЧУК, громадський активіст
Анатолій МАТВІЙЧУК, голова Рівненської обласної організації «Спілка офіцерів України»
Микола ОРЕСЬКО, громадський активіст
Людмила ГРІШАЄВА, громадська активістка
Олександр БАРАБАШ, голова ГО «Об’єднання учасників бойових дій, ветеранів військової служби та правоохоронних органів «Справедливість і порядок»
Віктор СТРИХАРЧУК, заступник голови ГО «Соціальний захист воїнів АТО «Пульс»
Богдан ШОЛУДЬКО, голова ГС «Центр координації ветеранів та пенсіонерів силових структур Рівненської області»

Коментар Міський голова Рівного Олександр ТРЕТЯК:

– Незважаючи на те, що я вже не раз висловлював, у тому числі й у засобах масової інформації, свою чітку точку зору з приводу ситуації навколо Народного дому, це резонансне питання й надалі залишається на слуху. Отож вкотре озвучу свою непохитну позицію: комунальне майно міста має належати територіальній громаді Рівного. Відтак ми зобов’язані захистити та зберегти його і не дати комусь зруйнувати. Водночас лишень подивіться, в якому стані знаходиться ця будівля в самому центрі міста, яка дісталася нам у спадок! Рівняни насправді не мають ні можливості нею користуватися, ні користі від того, як вона експлуатується.

Мені дуже прикро, що дехто поширює неправдиву щодо Народного дому інформацію. Натомість ніхто не говорить про те, чому він перебуває в такому занедбаному стані. Щоб унеможливити всілякі кривотлумачення зауважу, що питання майбутньої долі цієї будівлі перебуває у процесі обговорення, в якому буде врахована думка більшості громади. У будь-якому разі міська влада діятиме в рамках закону, який визначає чіткі механізми і прозорі принципи передачі майна в оренду або його продаж. Ми, на моє тверде переконання, повинні дбати про комунальне майно і насамперед про інтереси рівнян, підтримувати підприємців і створювати рівні можливості для розвитку громадських організацій та творчих спілок. Наголошую, на прозорих і чесних умовах.

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Діліться корисною інформацією з друзями: