Народний дім і народна земля повинні бути народними

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Сьогодні, напевне, вже мало хто вірить у те, що Верховна Рада створить в Україні сучасну державу. Бо з кожним разом у ній стає дедалі більше депутатів, які розглядають Україну та її землю як трофейний товар для комерції. Саме так, як десь їх навчили. Таким трофеєм у Рівному може стати й народний дім. Тому маємо заявити на повні груди, що народна земля і народний дім повинні бути народними.

Землю завжди продавали на вагу чи об’єм, як щебінь, пісок, руду чи вугілля. Але якщо продавати землю разом із територією і середовищем свого існування сотнями гектарів чи квадратних кілометрів, то державний прапор може швидко змінитися. Бо не кожен солдат захоче захищати таку владу, яка продає його землю.

Раніше, коли Народний дім в обласному центрі ще називався лекторієм, він був справді народним. У ньому вирувало життя. Кожний – старий чи малий – міг там дізнатись, що таке держава, чи існує на Марсі життя і що робили з тими, хто продавав Батьківщину. А в боротьбі за незалежність Народний дім став для рівнян одним із символів новітньої історії України. Але ця легендарна історична будівля в центрі Рівного досі не має ніякого державного статусу чи навіть звання. Її можуть також продати разом з міським головою. І цей процес, схоже, вже давно розпочався.

Аби наші діти ніколи не продавали і не обкрадали свою Україну, бажано більше уваги приділяти їхньому вихованню, а не руйнувати пам’ятки архітектури, історії і культури, щоб потім їх продавати.

Тому громадська рада при Рівненській ОДА розглядає пропозиції щодо майбутнього Народного дому-лекторію Рівненщини для відновлення і його використання за своїм гуманітарним призначенням.

Анатолій МІСЯЧЕНКО, голова Економічної спілки підприємців Рівненщини, голова комітету з питань інформаційної політики і зв’язків з громадськістю Громадської ради при Рівненській ОДА

 

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»

Діліться корисною інформацією з друзями: