Із 1 жовтня змінюється механізм виплати субсидій

Діліться корисною інформацією з друзями:

В Україні з 1 жовтня Міністерство соціальної політики змінює механізм виплат субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання побутового палива і скрапленого газу.

Про це йдеться в постанові Кабінету Міністрів України № 1041 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України».

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

У документі вказано, що виплати субсидій та пільг з 1 жовтня відбуватимуться через органи Пенсійного фонду України.

Таке рішення ухвалено для забезпечення права на належні пільги особам, які були вимушені покинути свої домівки через повномасштабну російську агресію. Тобто, усі, хто має таке право, продовжуватимуть отримувати пільги на місцях тимчасового проживання.

Громадяни, які вже отримують субсидії та пільги, зміни механізму на собі не відчують. Адже виплати як і раніше будуть надходити на карткові рахунки, або будуть виплачуватися через Укрпошту.

Повідомляється, що до 1 грудня 2022 року буде діяти перехідний період. В цей час нарахування субсидій та пільг здійснюватимуть органи соціального захисту населення. Після цього такі функції також перейдуть до органів Пенсійного фонду України.

Згадана постанова передбачає також внесення ряду змін до нормативних актів Уряду, якими регулюються питання призначення та виплати субсидій і пільг.

Нагадаємо, що внутрішньо переміщені особи також мають право оформити субсидію на оплату житлово-комунальних послуг в України.