fbpx

Інспектори праці знову вийдуть на перевірки

Діліться інформацією з друзями:

Такі контрольні повноваження отримали п’ять посадових осіб відділу з питань праці управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради, що мають посвідчення інспекторів праці.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня цього року № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю» затверджено Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Постанова відновлює право органів місцевого самоврядування здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю з питань:

– своєчасної та у повному обсязі оплати праці;

– дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці;

– оформлення трудових відносин.

Пунктом 5 Порядку визначено перелік підстав для здійснення інспекційних відвідувань. Такими підставами, зокрема, є звернення працівника про порушення стосовно нього законодавства про працю, звернення фізичної особи, стосовно якої порушено правила оформлення трудових відносин, рішення суду, повідомлення органів державного нагляду (контролю), правоохоронних органів, інформація органів Держстату, ДПС, ПФУ, профспілкових органів, доручення Прем’єр-міністра України, звернення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, запит народного депутата, а також невиконання припису.

Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю передбачає, що штрафні санкції за порушення законодавства про працю, передбачені статтею 265 Кодексу законів про працю України, застосовуються тільки у тих випадках, коли роботодавець не бажає усунути виявлені порушення або використовує незадекларовану працю.

Цього року інспектори праці провели 7 інспекційних і 16 інформаційних відвідувань, а також інформаційно-роз’яснювальну роботу з 367 роботодавцями та 283 найманими працівниками. Як результат – 948 суб’єктів господарювання підвищили заробітну плату 4828 найманим працівникам. Розмір середньої зарплати у II кварталі збільшився на 1434 грн (або у 1,21 разу), порівнюючи з відповідним періодом 2018 року, і становив 8511 грн. Станом на 1 серпня цього року заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях Рівного зменшилась у порівнянні зі станом на 1 січня на 13 968,1 тисячі гривень. Повністю погасили заборгованість 7 підприємств на загальну суму 1481,9 тисячі гривень.

Денис НАУМОВ, заступник начальника міського управління праці та соціального захисту населення