Фонд енергоефективності спростив умови програми “Енергодім”

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Вчора, 16 квітня відбулось чергове засідання Наглядової ради Фонду енергоефективності, під час якого було затверджено зміни до Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків  “Енергодім”. 

Відповідно до нової редакції Програми відбудуться суттєві зміни в грантовій політиці та процедурах Програми “Енергодім” для зменшення фінансового навантаження на ОСББ.

Зокрема, передбачено:

По-перше. тимчасове введення положень, що передбачають виплату частини гранту на підставі акту виконаних робіт й сплати бенефіціаром обов’язкового внеску – не очікуючи повного розрахунку ОСББ з підрядниками.

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Така норма буде поширена на ОСББ, що уже подали заявки та подадуть заявки на участь у 2020 році. Згодом, якщо застосування таких нововведень буде успішною, ці положення можуть бути введені в Програму на постійній основі.

По-друге. Передбачено поетапну виплату третьої частини гранту/покрокову верифікацію.

Ці зміни дозволяють ОСББ звернутися до Фонду не більше трьох разів для відшкодування витрат на будівельно-монтажні роботи та інші затрати, які відносяться до третього траншу.

Також Наглядова рада розглянула звіт дирекції за результатами роботи у І кварталі 2020 року. Так, у перші три місяці цього року Фондом отримано 42 заявки, одна з яких на затвердження проекту.

Загалом з початку дії Програми “Енергодім” отримано 59 заявок, 49 заявок — за пакетом енергоефективних заходів Б (Комплексний).

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

З початку року Фонд підписав 31 Меморандум про співпрацю з органами місцевого самоврядування. 

Наглядова рада схвалила 5 заявок, очікувана вартість яких, перевищує 5 млн грн. Загальна очікувана вартість цих об’єктів складає понад 33 млн грн, очікувана сума гранту  — понад 23 млн грн.

Детальну інформацію про зміни до Програми “Енергодім”, текст Програми та умови перехідного періоду для подання заявок буде опубліковано найближчим часом на сайті Фонду енергоефективності. 

Нагадаємо:

Програма “Енергодім” передбачає часткове відшкодування витрат на утеплення будинків у розмірі 40% вартості для пакету “Легкий” та 50% для пакету “Комплексний”. Перші 300 заявок отримають додатковий грант у розмірі 20%.

На початку лютого Фонд енергоефективності вже вносив зміни до програми “Енергодім”, спростивши деякі процедури.

Крім Фонду енергоефективності, в Україні діє програма з підтримки енергоефективних заходів “Теплі кредити”, яка запрацювала на початку квітня.

Діліться корисною інформацією з друзями: