fbpx
Уряд підвищив тариф на електроенергію

Для українців “світять” нові тарифи на світло

Діліться інформацією з друзями:

Вже з 1 червня в Україні можуть підвищити тарифи на електроенергію. Чинна ціна не покриває собівартість генерації та доставки струму. Крім того, не дозволяє фінансувати ремонтні роботи для відновлення пошкоджених російськими атаками енергооб’єктів. Ціна кВт*годину після подорожчання може становити близько 2,4 грн.

Про це пише BusinessUA. Після підвищення тарифу на електроенергію вартість кВт*год все ще буде значно меншою, ніж ринкова ціна. Зараз при споживанні до 250 кВт*год. на місяць кожен кіловат коштує 1,44 грн., якщо сім’я за місяць витрачає більше, то за кожний кВт*годину має платити 1,68 грн. За новими правилами ціна може становити від 2,4 до 2,8 грн за кВт*годину.

При цьому градацію залишать. Ті, хто менше витрачають струму, менше платитимуть за електроенергію. Можливе також запровадження ринкової ціни тільки для тих, хто споживає велику кількість електроенергії. Точного рішення до Міненерго досі не ухвалили.

Усього розглядали близько десяти варіантів підвищення тарифів на електроенергію. І хоча для більшості сімей суми у платіжках зміняться незначно, таке рішення традиційно не популярне серед українців. Крім того, після початку повномасштабної війни в уряді підтримали мораторій на підвищення тарифів. Однак у результаті мораторій доведеться скасувати. Ще у квітні підвищили тарифи на воду, тепер настав час і для електроенергії.

Незмінною залишиться вартість газу. Ціну зафіксували як мінімум до травня 2024 року.

Фото: Getty Images

Читайте також: Як солодощі впливають на настрій та енергетику організму