fbpx

Дострокові вибори: все і вже

Діліться інформацією з друзями:

Після дочасних парламентських перегонів тільки й мови, що про позачергові вибори до органів місцевого самоврядування. Кожен називає свої аргументи як «за», так і «проти» перенесення дати місцевих виборів. Журналіст «7 днів» поцікавилася, що з цього приводу думають міські депутати. І ось що почула.

Голова фракції ВО «Батьківщина» Галина КУЛЬЧИНСЬКА:


– Все має бути згідно із законом. Щоб призначити вибори раніше, ніж було заплановано, потрібно змінювати Конституцію. Навіть якщо це й буде зроблено, у нас великого страху немає. Мені особисто і нашій фракції є що сказати виборцям. Ми не були причетні до корупційних рішень і не робили чогось протизаконного.

Розмови про дочасні вибори на місцях, схоже, продиктовані тим, що нова владна команда хоче скористатися ситуацією і зайти у владу на всіх рівнях, поки ще є висока підтримка людей. Можливо, варто спочатку щось зробити, поміняти закони, покарати тих, хто їх порушував. А тоді вже й проводити місцеві вибори. Тим більше що до них не так багато часу залишилося – лише рік. До того ж, на організацію виборчого процесу потрібні значні кошти. За оцінками експертів, більш як мільярд гривень. І якщо на парламентські вибори вони були заплановані на цей рік і їх знайшли, то де візьмуть ще мільярд, щоб провести голосування на місцях восени, не дуже зрозуміло.

Голова фракції «Блок Петра Порошенка “Солідарність”» Богдан ГАПЯК:


– До ідеї дострокових місцевих виборів я ставлюся так само негативно, як і до дочасних парламентських перегонів. У ЗМІ читав інформацію, що, ймовірно, дострокових виборів до органів місцевого самоврядування цієї осені не буде. Можливо, їх організують навесні. Боюся, щоб нова влада не використала цей момент із виборами, аби списати свої невдачі на місцеві органи влади. Не виключено, що бажання провести місцеві вибори зараз пояснюється спробою ще раз використати свій високий рейтинг і поміняти всіх і на місцях так само, як у парламенті. В одному зі ЗМІ я прочитав, що ключова ціль нової влади – приватизація землі. Ця інформація насторожує.
Якби від мене лише залежало, то я б хотів, щоб усе відбувалося за планом. І не тому, що хочу затриматися в сесійній залі. А тому, що позаплановість – це приклад неорганізованості влади.

Голова фракції «Об’єднання “Самопоміч”» Маріян ГОДА:


– Останніми днями озвучено кілька заяв про те, що країна і громадяни втомилися від виборів. Це дійсно виснажує. Крім того, це додаткове фінансове навантаження. Ми розуміємо, що попередні вибори були потрібні, аби максимально використати ту хвилю популярності, на якій нині перебуває команда Зеленського. Можливо, з цієї ж причини хотіли б швидше провести й місцеві, але суспільство цього не сприйме. Щоб законно призначити дочасні вибори до місцевих рад, потрібно було б вносити зміни до Конституції. Адже там вказується, що місцеві ради обираються на 5 років. Щоб змінити Основний Закон, має пройти слухання на двох сесіях Верховної Ради. Але хотілося б вірити, що всім вистачить здорового глузду не робити таких змін. Вибори мають відбутися тоді, коли заплановано. Можливо, поки владна команда перебуває на хвилі, спробують провести вибори навесні. Потрібно врахувати й те, що Євросоюз не рекомендував ще одних дочасних виборів. Сподіваюся, до цих порад дослухаються.

Голова фракції ПП «УКРОП» Олександр ДОВЖАНИЦЯ:


– Якщо керуватися чинним законодавством, то підстав для дочасних місцевих виборів нині немає. Щоб це зробити, потрібно вносити зміни до Конституції. Але якщо все ж таки це рішення буде прийняте, то питань не буде – підемо на вибори. Може, й варто було б провести позачергові місцеві вибори, аби оновити владу на всіх щаблях. Бо в разі невдач вони казатимуть, що винні депутати й влада на місцях. Якщо ж нова владна команда візьме на себе відповідальність всюди – з верху до низу, то такої можливості вже не буде. Негативних наслідків від такого розподілу сил не очікую, адже українці швидко все оцінять і не допустять чогось лихого. Нас із курсу не збити.

Голова фракції «Громадський контроль» Роман ЯВОРСЬКИЙ:


– Щоб провести місцеві вибори, треба внести зміни до Конституції. Якщо будуть використані якісь інші шляхи (об’єднання ОТГ, люстрація тощо), що ж – всі готові до виборів. Загроз ніяких я не бачу. Чи будемо брати участь у дочасних виборах? Поки важко сказати, життя покаже. До них ми готові.

Опитувала Наталя НИРКОВА