fbpx

До нематеріальної культурної спадщини Рівненщини додадуть 7 нових елементів

Діліться інформацією з друзями:

Нині до включення в обласний перелік запропонували 7 елементів. П’ять – від Сарненської громади, а саме: «Танець «Дрібна полька», «Виготовлення оздоби весільного короваю», «Трепетухи», «Обв’язування плодових дерев перевеслом» та «Виготовлення дідуха». А також два від Рокитнівщини: «Бортництво» й «Ткацтво».

Про це йшлося під час першого в цьому році тематичного семінару в КЗ “Рівненський обласний центр народної творчості” РОР.

На семінарі говорить Любов Романюк.

«Спільно з центром народної творчості започаткували курс таких семінарів. Зустрічаємось, зокрема із представниками громад зі всієї області. Основне завдання – збір, обробка та складання переліку нематеріальної культурної спадщини Рівненщини», – розповіла начальниця Управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.

Вона також зазначила, що збереження елементів нематеріальної культурної спадщини сприятиме розвитку самобутності та різноманітності Рівненщини.

Наразі фахівці працюють над формуванням обласного переліку, далі – національний.

Нагадаємо, у Національному переліку Рівненщина представлена 5-ма елементами. Зокрема, «Бортництвом», «Традицією обряду «Водіння Куста», «Поліською дудкою-викруткою», «Обрядом наряджання могильних хрестів на Рівненському Поліссі» та «Голубці з млинцями». Три останніх занесли в список минулого року.

Джерело: Рівненська ОДА

Читайте також: На Рівненщині продовжують розвивати пластовий рух