fbpx

Дні здорової дитини – найзручніші для вакцинації

Діліться інформацією з друзями:

У кабінетах щеплень останнім часом роботи побільшало. Наполохані високим рівнем дитячої захворюваності, батьки не хочуть ризикувати здоров’ям своєї малечі. Відтак, починаючи з двомісячного віку і до 16 років щеплюють дітей, а віднедавна й дорослих.

© Газета “7 днів” / Медсестра кабінету щеплень Любов Мельничук.

– Людей, які виявили бажання вакцинуватися, стало набагато більше. Найперше це батьки, які приводять діток на щеплення, а за ними вакцинуються від підступних недуг. Вчора була така мама з дитинкою, сьогодні тато,– розповідає медсестра кабінету щеплень Центру ПМСД «Центральний» Любов Мельничук.

Дорослих, як правило, щеплюють АДП-М вакциною проти дифтерії і правця. Вона зі зменшеним вмістом антигену, що добре підходить для дорослих, які виявили бажання ревакцинуватися.

Від грипу тут пропонують вакцину «Ваксігрип Тетра» французького виробництва. Бо, кажуть, вона легко переноситься і не дає побічних ефектів.

Любов Мельничук каже, що зазвичай розпитує пацієнтів, яких вакцинувала у попередні роки, як перенесли щеплення, тож ніхто не скаржився, всі залишилися задоволеними.

Кабінет щеплень Центру ПМСД «Центральний» розташований у приміщенні дитячої амбулаторії, на п’ятому поверсі. Тож потік діток є щодня. Та одного бажання для щеплення мало, для такої процедури має бути направлення від лікаря. Сімейний лікар або педіатр має оглянути дитину чи дорослого, аби переконатися, що пацієнт не має протипоказань для проведення нескладної маніпуляції. Адже вакцинувати можна виключно здорову людину: без температури і з хорошим самопочуттям.

Тож щеплюють обов’язково після огляду лікаря, який перевірить, чи температура в нормі і стан здоров’я задовільний. Без висновку лікаря щеплень тут не проводять. Адже вакцина є антигеном, який у разі недотримання рекомендацій може спричинити небезпечне захворювання.

У журналі обліку обов’язково запишуть важливу інформацію про пацієнта, дату щеплення та серію вакцини, яку вводила медсестра. Також не забудуть запитати про те, як перенесли попередні вакцинації.

До медзакладу звертаються як з хворими, так і здоровими дітьми. Для того, щоб вберегти від небажаних контактів та ризиків захворювання у стінах установи, в амбулаторії запроваджені так звані Дні здорової дитини (вівторок і четвер). У ці дні за календарем профілактичних щеплень приносять, приводять чи привозять на щеплення виключно здорових дітей.

– Як правило, це дуже маленькі дітки – до року. Для них дуже важливо, щоб під час їхніх візитів не було контакту з хворими, а відтак і ризику небезпечного інфікування. Тож Дні здорової дитини – дуже зручні передусім для них,– наголосила Любов Мельничук.

 Оксана ПИЦЬКА