Депутати не змогли відновити на посаді головлікаря Рівненської обласної лікарні

Діліться корисною інформацією з друзями:

Рівненська облрада не повернула Івана Зиму на посаду головного лікаря обласної клінічної лікарні. Після майже годинної дискусії та суперечок, не вистачило спершу шістьох, а потім одного голосу, аби скасувати рішення голови ради про звільнення лікаря.

Про це повідомляє Суспільне

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Розгляд цього питання ініціював депутат Микола Кучерук. Він запропонував скасувати розпорядження голови облради Олександра Данильчука, який звільнив головного лікаря обласної лікарні Івана Зиму 1-го червня.

– Це доля людини, і звільнити по статті… Це стаття… Доктор, скільки в нього заслуг, і ми за нього голосували рік тому. І (звільнити-ред.) тільки через коронавірус. Комісії облради не пройшли, не побачили, що там є, – звернувся до колег Микола Кучерук.

Присутня у залі заступниця головлікаря обласної лікарні Лариса Обуховська з сесійної трибуни заявила, що позиції колективу лікарні так ніхто й не чув. А комісія, яка вивчала інфікування медиків РОКЛ, буцімто видала дві різних довідки з різними результатами, на її думку, неправдивими.

– Перекручені дати, прихована вся наша робота. … що ми неготові. А яка в нас мала бути готовність? Перше, що ми змогли отримати з ОДА – аж 290 масок, аж 65 комбінезонів, 200 штук бахіл… усього на 65 тисяч. Нас цькують з перших днів. Дайте працювати, зрештою!, – емоційно звернулась до депутатів Лариса Обуховська.

Пропозицію знову досліджувати інфікування медиків лікарні вона не схвалила.

Депутат Геннадій Шевченко у виступі сказав, що у спалаху COVID-19 винні і обласна адміністрація, і управління охорони здоров’я, і сама лікарня.

– А зараз крайнього знайшли. Ну, Зима крайній. Доручіть тим же правоохоронним органам, чи правильно вони робили поступки, де нульовий пацієнт, хто яким чином заніс туди?! Не потрібно робити спішних висновків, – сказав Геннадій Шевченко.

– Він не може бути крайнім, крайні всі ми, які не забезпечили лікарню. Лікарні не забезпечені ні масками ні костюмами. Тому ми маємо вирішити це питання, – сказав депутат Степан Лозян.

Депутат Владислав Сухляк запропонував обмежитись доганою і дати можливість Івану Зимі залишитись на посаді.

Під кінець дискусії голова облради Олександр Данильчук, пояснюючи своє розпорядження про звільнення головлікаря, заявив, що у ньому – жодного поганого слова про Зиму-лікаря.

– Був запущений процес організації, організаційна робота невчасно зроблена. Їм (лікарям РОКЛ,-ред.) говорили: «Не дай Бог що хто взнає, що є коронавірус, не дай Бог, занесете в історію хвороби». І це там два тижні приховувалось, це через це все. Лікарі молодці, я їм вдячний, що вони працюють, – сказав голова облради і додав, що мав питання і до господарської діяльності закладу.

Депутат Юрій Благодир запропонував зупинити розпорядження голови про звільнення Зими та оголошення конкурсу на посаду головного лікаря. Для цієї пропозиції забракло одного голосу. Відтак обидві сесійні спроби відновити очільника РОКЛ на посаді – провалились.

Іван Зима так прокоментував телефоном журналістам цю ситуацію:

– Я хочу подякувати депутатам, які підняли це питання. Колектив працював і буде працювати, але має бути честь закладу. Я маю право оскаржувати рішення голови облради в судовому порядку. За посаду триматись я не буду, але захистити свою честь – я буду захищати.

Нагадаємо, наприкінці квітня комісія, яка розслідувала спалах коронавірусу в РОКЛ, дала висновок, що до масового інфікування медиків призвели, в тому числі, несвоєчасно розпочаті організаційні заходи в закладі щодо попередження COVID-19. Щодо керівництва як лікарні, так і профільного медичного управління рекомендували застосувати дисциплінарні заходи.