fbpx

Депутати хочуть збільшити фінансування стратегічно важливих обласних програм

Діліться інформацією з друзями:

Сьогодні відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань місцевого самоврядування, розвитку територій та європейської інтеграції. 

В роботі комісії взяв участь і голова обласної ради Сергій Конрдачук, який, власне, ініціював «ревізію» всіх обласних програм, аби депутати нового скликання розуміли їхню ефективність та переглянули закладений під них фінансовий ресурс.

У порядку денному комісії було дві обласні програми – Програма розвитку малого і середнього підприємництва у Рівненській області на 2021-2023 роки та Програма розвитку інвестиційної діяльності в Рівненської області на 2021 – 2023 роки.

В контексті обговорення цих програм депутати проаналізували ситуацію з наявною мережею Центрів надання адміністративних послуг в територіальних громадах Рівненщини і  погодилися з тим, що кількість таких Центрів потрібно збільшувати, щоби соціальні та адміністративні послуги були ближчими до людей. Тож рекомендували закласти 1,3 млн.грн. на умовах співфінансування, аби в найближчі роки завершити процес розширення мережі ЦНАПів.

За пропозицією депутата Олександра Процюка, який очолює Агенцію регіонального розвитку області, члени комісії рекомендували збільшити фінансування кластерних ініціатив у 2022 році – з 50 до 600 тис.грн. Олександр Процюк проінформував колег, що Рівненщина знаходиться серед областей-лідерів, які запроваджують такі інвестиційні проєкти. Йдеться, зокрема, про реалізацію агро-органічного, меблевого та ІТ-кластерів.

А задля того, щоби область продукувала більше перспективних для інвесторів проєктів, керівник Агенції регіонального розвитку запропонував створити проєктний офіс, фахівці якого могли б оперативно готувати якісні проєкти. Задля цього попросив закласти фінансовий ресурс в розмірі 318 тис.грн.  під Програму розвитку інвестиційної діяльності в Рівненської області на 2021 – 2023 роки.

«Цей захід може стати початком нової інвестиційної історії Рівненщини. Влада області в особі депутатів, виконавчих органів влади повинні бути своєрідним локомотивом, який приведе інвесторів до новоутворених громад. Саме наше завдання сьогодні скоординувати прагнення громад бути інвестиційно привабливими», – зауважив Олександр Дехтярчук.

Для цього, на його думку, необхідно насамперед провести своєрідний аудит наявних людських, економічних, екологічних, земельних та інших ресурсів в територіальних громадах.

Обговорюючи перспективи розвитку громад та складові їх інвестиційної привабливості, депутати профільної комісії прийняли іще одну важливу рекомендацію – звернутися до обласної державної адміністрації, щоби її відповідні підрозділи надали інформацію, за яким принципом розподіляються або вже розподілені кошти державного бюджету, які передбачені Рівненській області на ремонт, реконструкцію, будівництво та утримання доріг. Нагадаємо, у 2021 році Рівненщина має отримати 430,5 млн.грн. зі спецфонду держбюджету на ці потреби.