fbpx

«Чорна перлина» повернула рівнянина до життя

Діліться інформацією з друзями:

Після важкої хвороби мешканець Рівненщини взявся за кораблебудування. Шедеври з паперу майструє житель села Обарів Михайло Гончаров. Він точно відтворює моделі кораблів, які прославилися у пригодницьких фільмах. За цю справу чоловік узявся після того, як втратив обидві ноги. Але, щоб не впасти у відчай, згадав про давнє юнацьке захоплення. За три роки Михайло змайстрував усі моделі кораблів із свого улюбленого фільму – «Пірати Карибського моря».

Одна з робіт – копія «Летючого голландця». У ній відтворені найдрібніші деталі справжнього судна. На це майстер витратив три місяці. Він зізнався, що найбільше часу займає декор. А картонний корпус можна виготовити за лічені тижні. Михайло запевняє, що його кораблі житимуть століття, бо папір, просочений клеєм та лаком, стає міцнішим за дерево.

– Коли суперклеєм поливаєш, він твердіє, – уточнює Михайло Гончаров. – Щоб запустити такий човен на воду, його треба збалансувати. Кріпити важіль, щоб не перекидався.

Креслення майбутніх суден знаходить в інтернеті. А майструвати допомагають навики слюсаря: до хвороби Михайло працював на Рівнеазоті. Кораблебудівником став після складних операцій, коли через генетичну хворобу втратив обидві ноги.

Чоловік свій біль рідним не показував. Рятувався книжками та фільмами. А взятися за створення човнів його надихнув приклад Ніка Вуйчича.

– Була така передача про австралійця, який без рук і ніг народився, – пригадує Михайло Гончаров. – Я подивився, що він одружений, дитину має, як із нею бавиться, і подумав: «Він може, а чого я ні?»

Кораблебудування врятувало від відчаю

Тож Михайло почав майструвати кораблі. Найчастіше працював уночі, коли тихо. Під улюблену музику.

Першими чоловіка підтримали рідні. Донька, яка зараз працює у Польщі, надсилає якісні фарби та інструменти. А на день народження облаштувала батькові справжню майстерню. Брат Олексій Гончаров, електрик за спеціальністю, теж долучається до справи. Зізнається, що разом планують підсвітити кораблі зсередини.

Звісно, такі шедеври сільського майстра приваблюють хлопчаків з усього Обарова.

Школярам Михайло часто допомагає робити уроки. Каже, поки можу – буду їм корисним. Встигає чоловік і по господарству. Його мама зізнається, що вже й забула, коли сама робила салат олів’є. А ось пельмені – улюблений смаколик сина – завжди ліплять разом.

Та найголовніша і найулюбленіша справа для Михайла уже три роки – кораблебудування. За цей час змайстрував десятки галіонів та фрегатів. Серед них – «Чорна перлина», «Помста королеви Анни», «Летючий голландець». Але вдома своїх шедеврів не зберігає – усі макети дарує чи продає. Сподівається, що його кораблі дарують людям приємну згадку про нього. А ті натомість допомагають майстрові, підтримують добрим словом, хтось приносить клей чи картон, щоб Михайло створював нові шедеври.

Лариса ЛІСОВА

Михайло Гончаров потребує підтримки та допомоги, постійно має потребу в дорогих ліках. Усі охочі допомогти можуть сконтактувати з ним за телефоном 096 -807- 96-72.

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»