fbpx

Чоловіки, які навчаються за кордоном не можуть виїхати з України під час воєнного стану

Діліться інформацією з друзями:

Українські студенти-чоловіки, які навчаються за кордоном, більше не можуть виїхати за кордон під час дії воєнного стану.

Про це повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в коментарі LIGA.Life.

За його словами, вище військове керівництво з 14 вересня скасувало можливість перетину українського кордону студентами-чоловіками через масові підробки документів.

“Раніше, за рішенням вищого військового керівництва, студентам, які навчались за кордоном до 24 лютого, дозволяли виїжджати за межі України для продовження навчання, – каже Демченко. – Прикордонники цю норму виконували, забезпечуючи пропуск. Проте останні місяці почались масові підробки документів, які нібито підтверджують навчання чоловіків за кордоном”.

Лише за липень-серпень на кордоні виявили близько 600 осіб, які використали підроблені документи щодо навчання у закордонних навчальних закладах.

Він зазначив, що згідно з Постановою Уряду від 27 січня 1995 р. № 57, яка регламентує Правила перетину державного кордону громадянами України, чоловіки-студенти іноземних навчальних закладів не входять у перелік винятків, яким дозволений перетин кордону. 

“Це питання може бути вирішене, якщо внесуть зміни до постанови уряду №57”, – додав речник.