Українське МЗС спростувало черговий російський вкид

30 жовтня на сайті фінської національної телерадіомовної компанії Yle вийшла стаття, де йдеться, що зброя, яку різні країни постачають Україні, була виявлена у Фінляндії, Швеції, Данії та Нідерландах. Буцімто вона опинилася в руках кримінальних угруповань.

Центр стратегічних комунікацій розповів, що у ситуації розібралися та робить висновок, що це очевидний фейк.

Реакція від МЗС України

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Як повідомив спікер МЗС Олег Ніколенко, українське посольство в Гельсінкі негайно звернулося до фінської поліції задля отримання деталей. У відповідь фінська сторона повідомила про відсутність підтвердженої інформації або яких-небудь конкретних фактів постачання контрабандної зброї з України.

Під час розмови сьогодні посол Фінляндії в Києві також не підтвердив оприлюднену в фінських ЗМІ інформацію.

«Вкид новини про нібито контрабанду зброї із України до Фінляндії — чергова російська дезінформація», — наголосив Ніколенко.

Реакція від МВС України

Для перевірки наведених в інтерв’ю фактів МВС України надіслало запит до Фінляндії, Швеції, Данії за допомогою комунікаційної системи Європолу.

За даними міністерства, видання Yle вже готує заперечення власної статті, а викладена інформація була «дещо додумана журналістом».

Це вже не перший вкид проти України

У серпні телеканал CBS опублікував сюжет про зброю, яка ніби то «зникає» в Україні. Тоді Центр стратегічних комунікацій пояснював, чому цей сюжет не витримував ніякої критики.

Також Центр публікував одразу десять аргументів, чому зброя Заходу в Україні знаходиться у надійних руках, а усі подібні «сенсації» є банальними інформаційними вкидами та грають на руку росії.

%d блогерам подобається це: