fbpx

Через пісні Цоя — виконавець потрапив у притулок

Через пісні Цоя, які підліток виконував на вулиці Львова, його забрали у притулок. Віктор Цой не включений до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, а його творчість не заборонена в Україні.

З червня минулого року використання музичного продукту держави-агресора обмежено в Україні. Однак творчість радянського рок-музиканта Віктора Цоя, через пісні якого напередодні вибухнув скандал у Львові, не підлягає забороні, пояснили в Державному агентстві України з питань мистецтв та мистецької освіти (Держмистецтв).

“На виконання ч. 1 ст. 126 пункту 29 розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про медіа” Міністерство культури та інформаційної політики України на своєму офіційному веб-сайті оприлюднює Перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Віктор Цой не включений до зазначеного переліку”, – йдеться у відповіді Держмистецтв на запит “Українські Новини”.

Відповідно, заборони на виконання пісень радянського митця також немає.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

“Пісні та творчість Віктора Цоя, який не був громадянином Російської Федерації, не підлягають забороні на публічне виконання на території України”, – зазначає агентство.

3 червня у Львові розгорівся конфлікт між народним депутатом Наталією Піпою і хлопцем-підлітком, який в центрі міста співав під гітару пісні Віктора Цоя. Нардепка зробила хлопцеві зауваження. Вона наголошувала на забороні публічного виконання і відтворення російської музики у ЗМІ та громадських місцях, хоча заборона стосується творів, авторами яких були громадяни держави-агресора, а Віктор Цой помер за рік до розпаду СРСР і громадянином рф не був.

Хлопець на зауваження відреагував емоційно – накинувся на політикиню з нецензурною лайкою. Депутатка натомість звернулася до поліції. 8 червня в ГУНП Львівській області повідомили, що на хлопця склали адміністративний протокол – через дрібне хуліганства. Хлопець, який виявився неповнолітнім, потрапив до притулку, звідки зміг вибратись за кілька днів – коли електронною поштою прийшли необхідні документи.

“Хлопець знаходиться в притулку для неповнолітніх. Ми зараз спілкуємося з його мамою і розвʼязуємо питання, як йому допомогти, тому що в сім’ї ситуація не дуже хороша. Мені по-людськи його шкода, але я не завдала хлопцю жодної шкоди, а може навіть уберегла того дня від лиха – хто знає, чим усе це могло закінчитися на вулиці”, — розповіла Наталія Піпа.

Згодом виконавець записав відео, у якому перепросив депутатку за  ненормативну лексику.

Читайте також: Патрульні допомогли дістатися додому жительці Рівненщини