Через борги за комуналку можна залишитися без субсидій, – пояснення департаменту соцполітики Рівного

Діліться корисною інформацією з друзями:

Розгляд питання щодо призначення житлової субсидії на наступний період з травня 2022 року домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2021-2022 років, проводиться без звернень громадян. Такий порядок передбачений відповідною постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.2022 № 462.

Станом на 1 травня ц. р. у 863 домогосподарств налічувалась прострочена понад три місяці заборгованість (за даними на 01.02.2022). 253 заявники сплатили заборгованість, що дозволило призначити їм житлову субсидію з 01.05.2022.

Для визначення права на призначення субсидії на наступний термін з 1 травня цього року Департамент соціальної політики Рівненської міської ради самостійно збирає необхідну інформацію, як це прописано у Положенні про порядок призначення житлових субсидій, в тому числі інформацію про наявність заборгованості за житлово-комунальні послуги станом на 01.05.2022. У разі отримання інформації про наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг та/або внесків/платежів об’єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн), житлова субсидія на наступний період не призначається.

Однак житлова субсидія може бути призначена за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження споживачем заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі) протягом двох місяців з початку неопалювального сезону (по 30.06.2022).

Нагадуємо, що громадянам, які реструктуризують або оплатять заборгованість за житлово-комунальні послуги та нададуть підтверджуючі документи до 1 липня 2022 року, буде розглянуте питання призначення житлової субсидії з 01.05.2022. В іншому випадку – з наступного місяця. Тобто якщо заборгованість погашена в липні, домогосподарство має право на призначення субсидії з серпня. Враховуючи зазначене, з метою подальшого користування житловою субсидією звертаємося з проханням вчасно сплатити за житлово-комунальні послуги.

Лариса ФЕРЕНЧУК, начальник відділу з прийому житлових субсидій