Розпочався сирний (масляний) тиждень, останній підготовчий до Великого посту. Поради як його провести дає Православна церква України:
Починаючи з понеділка, впродовж усього тижня, за церковним Уставом, можна вживати молочну їжу, яйця й рибу.
Завершується сирний тиждень 1 березня Прощеною неділею. Це час коли кожен християнин повинен попросити пробачення за всі свідомі й несвідомі образи, щоб увійти у дні Великого посту, перебуваючи з усіма в мирі.
Сирний тиждень у церковній традиції започаткований за часів візантійського імператора Іраклія (610 – 640 рр.). Після шестирічної виснажливої війни з перським царем-язичником Хозроєм він дав обітницю не їсти м’ясо в останній тиждень перед Великим постом. І здобувши перемогу, імператор виконав цю обітницю. Згодом Церква ввела цю практику до свого Уставу, як перехід від звичайних седмиць до постових.
Піснеспівами і богослужіннями впродовж масляного тижня Церква підготовляє нас до подвигу святого посту, до духовної весни, оновлення. Тож сирний тиждень – не час для якихось особливих гулянь та веселощів. Це час для примирення з ближніми, прощення і покаяння. І він якнайкраще підходить для доброго спілкування з близькими, рідними, друзями. Також це ще одна нагода згадати про те, що навколо є багато нужденних, самотніх, яким потрібна наша допомога, увага і турбота. Тому, готуючи традиційні страви (вареники, млинці, пироги), не забудьте пригостити й інших. А разом з гостинцем – поділіться з ними і душевним теплом!
Сиропусна (прощена) неділя
Це останній день перед Великим постом, коли вживаються молочні продукти. Наблизивши нас до воріт Чотиридесятниці, Церква нагадує про вигнання із раю прабатьків – Адама і Єви – за непослух. В цей день на літургії читається Євангеліє з частиною з Нагірної Проповіді. У ній йдеться про прощення образ ближнім, без чого ми не можемо отримати прощення гріхів від Отця Небесного. А також про піст і збирання небесних скарбів. В цю ж, останню перед Великим постом, неділю в усіх храмах звершується вечірня з Чином прощення. Коли духовенство і віряни взаємно просять один у одного прощення, щоб вступити у Чотиридесятницю з чистою душею, примирившись з усіма ближніми. Адже без цього, без щирого примирення і прощення, не можна приступити до Господа, не можна і починати самого посту і покаяння.
- Священики розвінчали міф про День святого Валентина
- Високосний страшить поганою славою
- Найкраща наука – власний приклад батьків
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»