Благодійний флешмоб «Біжу за Азовсталь» провели у Рівному

Діліться корисною інформацією з друзями:

Сьогодні у Рівному відбувся всеукраїнський спортивний флешмоб «Біжу за Азовсталь». У всіх регіонах України люди бігли, аби підтримати захисників «Азовсталі», які 86 днів обороняли Маріуполь.

Організовувала захід Асоціація родин захисників «Азовсталь».  До забігу могли долучитися усі охочі, для цього потрібно було зареєструватися в інтернеті чи безпосередньо на локації зустрічі, та розмістити у соціальних мережах фото із хештегом  #runforAzovstal.

Рівняни, які долучилися до акції, пробігли 1,3 кілометри навколо парку Шевченка. Також усі охочі могли придбати футболки чи задонатити кошти на підтримку військових.

У Рівному організовувала забіг Юлія Бондарчук. Її коханий — військовослужбовець, який належить до гарнізону Маріуполь, який зараз перебуває у полоні. Організаторка пояснила, що основною метою забігу було привернення уваги до полонених військових, адже постійне згадування про них у інформаційному полі може пришвидшити процес обміну.

«Метою даного заходу є нагадування всьому світу  про захисників Азовсталі, про подвиг, який вони зробили для нашої держави. Вони трималися 86 днів у повністю оточеному місті. Без їжі, без води, без достатньої кількості боєкомплекту, без медичних препаратів. Про них мають пам’ятати. Ми хочемо закликати посередників евакуації, щоб були забезпечені належні умови військовополонених. Щоб наші хлопці поки там перебувають мали  усе необхідне. Ми не знаємо, на жаль, чим вони харчуються, в яких умовах перебувають. Немає зв’язку із рідними, хоча Женевська конвенція це передбачає», – розповідає Юлія.

Бондарчук Юля

Мама полоненого героя полку «Азов» пані Олена прийшла на захід, аби підтримати сина та інших захисників, які зараз перебувають у російському полоні. Вона розповідає, що сина від служби не відмовляла, адже це була його мрія.

«Андрій пішов у армію, і завжди хотів потрапити до полку «Азов». Йому дуже подобався Маріуполь, адже він сам родом із Криму…Йому  море подобалось. Зараз мій син у полоні, телефонував лише раз, але говорив дуже загальними фразами. Чекаю додому»

мама військового Азовсталі

Рівнянка Юлія сьогодні з подругою бігла, аби підтримати полонених військових «Азовсталі». Вона   розповідає, що про благодійний флешмоб дізналася від друзів, які цікавляться бігом.

«Зараз найменше, що ми можемо зробити  – прийти й пробігтись. Наші воїни віддають своє життя, щоб ми мали безпеку. Вони наша безпека і ми не повинні про них забувати. Нам, напевно, життя прожити  – це бути постійно вдячними кожному герою, щ стоїть сьогодні на захисті своєї держави», – розповіла Юлія.

Забіг Азовсталі

До слова, сьогодні забіг на підтримку військових відбувся ще у дев’яти містах України: Львові, Луцьку, Тернополі, Івано-Франківську, Хмельницькому, Чернігові, Дніпрі, Черкасах та Запоріжжі.