«Білі плями» постанови про субсидії

Узяв я до рук і уважно перечитав постанову КМУ № 373 від 17 квітня цього року про «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі». Вичитав декілька цікавих моментів.

Момент перший. Згідно з п. 6 постанови «Сума пільги у грошовій безготівковій формі збільшується на розмір комісійної винагороди АТ “Ощадбанк”, що становить 0,7 відсотка такої суми». Тобто уряд передбачає механізм, яким комісія Ощадбанку в розмірі 0,7% при виплаті пільги у грошовій безготівковій формі сплачується за рахунок бюджету, а не за рахунок ОСББ. Це вже добре.

Момент другий. Відповідно до п. 7 постанови «Управителі, об’єднання, виконавці комунальних послуг надають до 25 вересня та 25 квітня структурним підрозділам з питань соціального захисту населення інформацію про суму простроченої понад місяць (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів), сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, щодо пільговиків, які отримують пільгу в готівковій формі». Цікаво: хтось з наших ОСББ подав таку інформацію в соцзабез? Втім радує те, що в постанові не передбачено ніякої відповідальності ОСББ за неподання такої інформації.

Момент третій, найголовніший. Пункт 9-й постанови тлумачить: «Якщо управитель, об’єднання, виконавець комунальних послуг не уклав договору з АТ “Ощадбанк” (його установами) для перерахування сум пільг, він до 1 червня не має права вимагати оплати послуг (внесків/платежів) від пільговиків за відповідні неопалювальний та опалювальний періоди». І ВСЕ!!! Жодного адекватного роз’яснення: що ж буде далі? До 1 червня не маємо права вимагати, а після 1 червня таке право маємо?

А що означає «не має права вимагати оплати внесків від пільговиків за відповідний період»? Всієї суми чи тільки суми нарахованої пільги?

У такій редакції слід розуміти, що всієї суми внеску!

Момент четвертий. У пункті 12-му постанови читаємо: «Управителі, об’єднання, виконавці комунальних послуг, які уклали з АТ “Ощадбанк” договори, подають щомісяця до 13 числа (включно) АТ “Ощадбанк” реєстри пільговиків разом з даними про облікові записи пільговиків, нараховані суми за спожиті послуги в попередньому місяці та загальні суми до сплати, що включають заборгованість (переплату) за попередні періоди окремо за кожним видом послуги, крім витрат на управління багатоквартирним будинком (далі – реєстр нарахованих сум платежів пільговикам)».

 

Виходить, ОСББ повинне подати реєстр пільговиків в Ощадбанк до 13-го числа включно за попередній період. Тож, на мою думку, управління праці та соціального захисту має надавати для ОСББ інформацію про пільговиків завчасно (а не так, як ми її отримуємо), щоб ОСББ мало змогу до 13-го числа надати інформацію в Ощадбанк.

Ну і наостанок, ніде в постанові не вказано, що ОСББ зобов’язане відкривати в Ощадбанку рахунок. Укласти договір на здійснення платежів – так, є такий обов’язок, але ж не відкриття рахунку. Вже легше хоч у цьому питанні.

 

Ігор ТЕРЕНЧУК, голова правління ОСББ «Драганчука, 4»

Діліться корисною інформацією з друзями: