fbpx
5 правил для довгого і щасливого життя від довгожителя та відомого доктора

5 правил для довгого і щасливого життя від довгожителя та відомого доктора

Діліться інформацією з друзями:

Практикуючий лікар зі США, якому виповнилося 100 років, розповів, як прожити довге та щасливе життя. Він назвав CNBC п’ять секретів свого довголіття та активності.

Пацієнти часто запитують лікаря, що потрібно робити, аби в такому поважному віці залишатися здоровим і життєрадісним. У відповідь 100-річний невролог поділився кількома принципами, що їх розробив, спираючись на власний досвід.

Доктор Говард Такер народився у 1922 році. Почав працювати лікарем-неврологом із 1947-го. У 2023 році його стаж становив 75 років. 

Не поспішайте на пенсію

По-перше, на його думку, не треба поспішати виходити на пенсію. Не зважаючи на вік, Такер досі працює, як і його 89-річна дружина – психіатр та психоаналітик. Книга рекордів Гіннеса визнала лікаря найстарішим практикуючим лікарем на планеті. Під час пандемії Такер приймав пацієнтів п’ять-шість днів на тиждень, а потім навчав інтернів у місцевому шпиталі.

Тримайте себе у Формі

По-друге, треба підтримувати себе у формі, радить Такер. Плавання, біг, лижі до 90-го дня народження дозволили Такеру довго залишатися сильним і здоровим. Зараз лікар на біговій доріжці помірно пробігає по п’ять кілометрів майже щодня. Навіть щоденна 15-хвилинна прогулянка знижує ризик передчасної смерті на 25 відсотків, заявив він.

Скажіть курінню – ні

По-третє, 100-річний лікар порадив обов’язково відмовитись від куріння. Такер думав про те, щоб почати курити у старших класах, проте батько запитав його, навіщо син хоче, щоб у його легені потрапляло щось, крім чистого повітря. Це позбавило сигарети будь-якої привабливості. Вже пізніше з’ясувалося, що куріння призводить до раку та інших захворювань.

Не обмежуйте себе надто сильно

По-четверте, людині не варто обмежувати себе надто сильно, радить лікар. Помірність дозволяє жити повним життям і не вдаватися до надмірностей, які в далекій перспективі можуть нам нашкодити. Такер час від часу дозволяє собі келих мартіні та стейк. Але при цьому дотримується різноманітної дієти з великою кількістю зелені та овочів. Вони з дружиною часто їдять броколі, брюссельську капусту та салат бок-чої.

«Не дайте зникнути цим знанням», – також порадив Говард Такер.

Як невролог із 75-річним стажем він спостерігав еволюцію медицини у своїй галузі від лоботомії до методів комп’ютерної візуалізації. Він продовжує викладати і сам багато чого навчається у своїх студентів.

Аліна НЕВОЛІНА

Читайте також: Весняний салат з руколою: рецепт від відомого кухаря