fbpx
Стоп фейк

російська пропаганда розповсюджує нову порцію брехні про Україну

Діліться інформацією з друзями:

Нова інформаційна атака у мережі: шахраї обіцяють виплати від Верховної Ради.

Брехня: у мережі почали розповсюджувати нову рекламу про видачу українцям грошової допомоги. Цього разу шахраї «обіцяють» виплатити по 6600 грн від імені Верховної Ради України.

Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Брехуни розповсюджують цю інформацію у Facebook, подаючи її під виглядом прийняття парламентом закону №2708-267 «Про виплату грошової допомоги усім громадянам України».

Правда: закону №2708-267 не існує, а закон №2708 – це закон «Про працю», у ньому не йдеться ні про які «одноразові грошові виплати усім громадянам України у розмірі 6 600 гривень».

Поширена у соцмережах інформація є або рекламою сумнівних Telegram-каналів, на які автори маніпулятивних дописів спонукають підписатися, або способом видурити особисті дані довірливих українців, щоб обчистити їх банківські рахунки.

Раніше шахраї вже брехали про виплати тих же 6600 грн від уряду і Міжнародної організації з міграції ООН, роздачу всім українцям 9500 грн від «Дії», фінансову допомогу розміром у 13280 грн від ЄС.

Нагадуємо: не переходьте за підозрілими посиланнями. Єдиний офіційний ресурс для отримання допомоги онлайн – це сайт єДопомога.

Читайте також: Під час пожежі в Дубенському районі чоловік отримав опіки