Григорій Шимко.

Рівненщина вперше матиме свого представника на зимових Паралімпійських іграх

Олег Антонюк
Олег Антонюк 26.02.2026, 12:40

Рівненщина вперше буде представлена на зимових Паралімпійських іграх. Уже в березні спортсмен із Сарненщини вийде на старт найпрестижніших змагань для атлетів з інвалідністю. Для області це – історичний дебют, який може стати новою сторінкою у розвитку параспорту.

З 6 по 15 березня 2026 року в містах Мілан та Кортіна-д’Ампеццо (Італія) відбудуться XIV зимові Паралімпійські ігри. До складу національної збірної команди України включений спортсмен Рівненського регіонального центру «Інваспорт» та фізкультурно-спортивного клубу «Повір у себе» Сарненської міської ради Григорій Шимко.

Він змагатиметься у пара лижних перегонах та пара біатлоні серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату, які виступають сидячи. Для Григорія це буде дебют на Паралімпіаді та перший випадок, коли представник Рівненщини виступить на зимових Іграх такого рівня.

Склад національної збірної команди України на участь у змаганнях затверджено наказом Міністерства молоді та спорту України від 6 лютого 2026 року №691. Про включення спортсмена до команди повідомили в центрі «Інваспорт».

[related_universal]

Довідково

Григорій Шимко – кандидат у майстри спорту України з пара лижних перегонів та пара біатлону. Він є учасником чемпіонату світу та етапів Кубка світу, а також бронзовим призером чемпіонату України з цих дисциплін.

Нещодавно спортсмен повернувся з етапу Кубка світу з пара біатлону серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату та порушеннями зору, що проходив у Польщі. Участь у зимових Паралімпійських іграх стане для нього новим етапом спортивної кар’єри та важливою подією для всієї області.

[related_smart]