Карпати. Перезавантаження.

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Це літо видалось не простим, мабуть, не лише для мене. Розпочалось воно з надією на швидке закінчення карантину і, відповідно, відновлення звичайного ритму життя. Але не так сталося, як гадалося.

Карантин тільки послабили і це позначилося на наших планах. Робота є, тож слід її робити, не дивлячись на заборони чи перестороги. Обмеження в русі транспорту, змусило більше ходити пішки. Це додає здоров‘я, але вимагає більше часу на дорогу. Випускний клас у дочки, ЗНО, і все що з цим пов’язано суттєво потріпало нерви. Неприємним додатком стала травма ноги і самоізоляція. Тож до середини липня я не просто втомилась фізично, а майже повністю виснажилась морально. Тому пропозиція про подорож до Карпат була нагородою від Всесвіту.

Для мене це були шість днів повного перезавантаження та релаксу. Я віднайшла свій рай земний – Міжгір’є Закарпатської області. Назва цього містечка говорить сама за себе, воно знаходиться між гірськими вершинами. Тихо. Затишно. Спокійно. Саме те, що треба для повноцінного відпочинку.

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram

Завдяки Тарасу Сень, волонтеру Рівненської РДА та голові благодійного фонду, який запросив у цю поїздку, відпочинок був організований на високому рівні. Доїзд з Рівного до Міжгір’я і назад – комфортабельним автобусом, смачне харчування та проживання в чудових умовах. І особлива насолода від знайомства із справжніми Карпатським перлинам – водоспадом Шипіт та озером Синевір.

Незабутнє враження залишив карпатський холодний гейзер. У світі таких є лише два, інший – у Словаччині. Потужний струмінь виривається з надр землі раз на 3 години. Вода дуже холодна і неймовірно солена. Виявили це унікальне місце всього чотири роки тому. Тож і не дивно, що є чимало охочих на нього подивитися.  

Поряд з гейзером протікає гірська річка, є озеро з водою, багатою природніми мінералами. Після купання в ньому відчуваєш себе набагато бадьорішим. Це практично омолоджуюча чарівна купіль.

Чарівні краєвиди відкриваються якщо піднятись на гору Гимба і відчути себе на вершині світу. Просто погуляти, посмакувати карпатськими чорницями, покататись на підьомнику.

Окремої уваги вартує реабілітаційний центр для ведмедів та бункер лінії Арпада. Практично всі були в цирку і бачили там виступи цих великих лісових звірів із дрессерувальниками. Так от це не ведмеді, це нещасні створіння. Зрозуміла це, коли побачила тварин у реабілітаційному центрі у національному парку «Синевір». На території більше як 12 гектарів створені умови для адаптації тварин, з якими жорстоко поводились. Видно, що деякі з них виступали раніше перед глядачами. Ведмедики ловлять кожен рух відвідувачів і деякі навіть повторюють. За тваринами цікаво спостерігати, вони поводяться досить природньо і викликають позитивні емоції.

Відкриттям можна назвати (для мене особисто) й унікальну історичну пам’ятку України – майже цілий кілометр підземних тунелів, створених свого часу угорцями для захисту від військ Радянської Армії. В першу чергу вражає якість будови, яка вже налічує понад 70 років. Не менш цікава історія про призначення тунелів та відновлення їх у 2012 році, якою поділилися екскурсоводи. Один із найцікавіших туристичних об’єктів у Закарпатті постав на місці сміттєзвалища – так місцеві жителі використовували приміщення бункеру.

 

За дні відпочинку вдалось почути і побачити багато цікавого і незабутнього. Деякі місця в Карпатах створені природою і схожі на картини знаних художників. Ними можна насолоджуватись вічно.

Дякую пастору церкви «Христос є відповідь» Тарасу Сеню. Він разом зі своєю командою організував відпочинок для дорослих та дітей, дав можливість поспілкуватись абсолютно різним людям з Рівненщини та Донеччини.

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»

Діліться корисною інформацією з друзями: