Щоб убезпечити узбережжя Басівкутського водосховища від забудови, у Рівнераді минулого четверга обговорювали відповідний заборонний мораторій. Однак документ підтримала лише невелика кількість депутатів, тож він не був затверджений.
Суть проекту рішення, запропонованого депутатом Миколою Бляшиним, полягала в тому, аби накласти заборону на зміну цільового призначення ще не забудованих земель на берегах Басівкутського озера, а також заплави річки Устя аж до селища Квасилів. Термін дії мораторію – 20 років. Не стосуватиметься така заборона лиш тих громадян, хто вже давно володіє ділянками на згаданій території. Щоправда, позиції інших депутатів дещо відрізнялися.
Депутат-свободівець Святослав Стельмащук, який працює в головному управлінні Держгеокадастру в області, зазначив, що Земельний кодекс не передбачає жодних мораторіїв. Тобто таке рішення суперечитиме цьому документові.
Міський голова Володимир Хомко запропонував перенести розгляд цього питання на наступне пленарне засідання, що має відбутися вже цього тижня. А його радник, архітектор Дмитро Котляров зазначив, що в цьому мораторії немає сенсу. Адже всі земельні питання – це компетенція виключно міської ради. Лише в сесійній залі ухвалюються рішення про зміну цільового призначення, про надання згоди на розробку проектів землеустрою, про продаж землі і так далі. Тобто, ухваливши мораторій, депутати самі собі ставлять заборону, яку водночас вони можуть обійти, голосуючи за те чи інше рішення.
Таку думку підтримав і голова фракції «Європейська солідарність» Богдан Гапяк, зазначивши, що і без такого мораторію депутати здатні приймати відповідні рішення, аби запобігти забудові узбережжя.
Зрештою, за мораторій проголосувало лише 11 депутатів із 38 присутніх у сесійній залі.
Наталія НИРКОВА