fbpx

Хеловін не заборонили

Це, на жаль, не під силу міським обранцям. Тому вони лише рекомендували не проводити це чуже свято в комунальних закладах Рівного.

Реклама святкування Хеловіну, на якій зображена дівчина з порізаними зап’ястями рук та закривавленим обличчям, збурила населення Рівного. Тож не дивно, що питання доцільності поширення чужої традиції стало темою жвавого обговорення на сесії Рівненської міської ради.

На пленарному засіданні до депутатів міськради звернувся ректор духовної семінарії Олександр Третяк із приводу банерів ТРЦ «Екватор», розміщених по місту, які порушують статті 7, 8 і 20 Закон України «Про рекламу». Він зазначив від імені представників церковних інституцій різних конфесій міста, що така реклама несе шкоду для мешканців Рівного, особливо для дітей та молоді, бо пропагує суїцид і насилля. Натомість в українській культурі є чимало народних свят, підтримка яких була б більш доречною, бо вони позитивно впливають на виховання взаємоповаги, миру і доброзичливого ставлення одне до одного.

Саме тому духівник просив ужити заходів до ТРЦ «Екватор», аби торгово-розважальний центр привів рекламні матеріали у відповідність до чинного законодавства. А ще, на думку Олександра Третяка, необхідно заборонити відзначення цього свята в закладах освіти міста. Натомість він запропонував запровадити у Рівному святкування Дня подяки. Насамкінець ректор духовної семінарії звернувся до міських обранців із проханням створити комісію з питань захисту суспільної моралі для здійснення контролю за дотриманням у цій сфері чинного законодавства.

– Відповідно до нового закону про освіту, заходи в навчальних закладах проводяться з погодження батьків, тому в окремих школах Хеловін святкують. Але сьогодні нас збурило не саме свято, а ця жахлива реклама по всьому місту. При цьому ніхто не відміняв законів «Про рекламу», «Про захист суспільної моралі», які регулюють такі ситуації. Тому маємо й ми посприяти недопущенню культу жорстокості й насильства, звернувшись до Держпродспоживслужби із проханням перевірити рекламодавців, бо особи, які це влаштували, мають понести покарання,– зауважила заступник міського голови Рівного Галина Кульчинська.

Крім того чиновниця зауважила, що Хеловін, День подяки – це американська традиція, знайома рівнянам через кінофільми. Але чи варто, піддавшись моді, забувати свої прекрасні традиції, як-от обжинки, свята осені, квітів, гарбуза, які у багатьох школах святкують і досі?

У підсумку міські депутати прийняли таке рішення: рекомендувати не проводити в комунальних закладах міста свято Хеловін.

Оксана ПИЦЬКА