fbpx

Головне завдання влади – полегшити, а не ускладнити роботу малого та середнього бізнесу!

Діліться інформацією з друзями:

За даними Державної регуляторної служби, з прийняттям законопроектів 1053-1 і 1073, які є забрудненою калькою ініціатив урядів Азарова та Яценюка, показники втрат підприємців-спрощенців, що працюють на другій і третій групах, на адміністрування процесів із застосування касових апаратів (РРО) становитимуть 22,35 мільярда гривень.

При цьому, згідно з розрахунками експертів, бюджет втратить від заниження оборотів фізичними особами – підприємцями на спрощеній системі оподаткування майже 2,5 мільярда гривень.

Ці цифри свідчать про те, що кінцевою метою впровадження законодавчих ініціатив є зовсім не виведення малого та середнього бізнесу з тіні, а зачищення бізнес-середовища під великі монополії.

Про цю небезпеку нагадує голова партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

Малі та середні підприємства, які зачищає влада, становлять основу соціально-економічних моделей всіх, підкреслюємо, всіх розвинутих держав світу. В країнах ЄС на їхню долю припадає 2/3 зайнятих і 60% доданої вартості.

Якщо влада дійсно прагне економічного розвитку, то вона, перш за все, має зосередитись на довготермінових позитивних змінах правового середовища. Зокрема, на поновленні кредитування малого та середнього бізнесу, реформуванні судової системи, створенні сприятливого бізнес-клімату та дерегуляції, а не на підвищенні фіскального та адміністративного тиску на підприємців. Результатом непродуманої політики завжди є згортання бізнесу та його втеча за кордон.

В економічній стратегії, запропонованій «Батьківщиною», передбачено, що податки мають бути компенсаційною платою за суспільні послуги, отримані платником. Скажіть, які компенсації передбачають підприємцям законопроекти 1053-1 та 1073? Послуги зі знищення? Ми наголошуємо, що потрібно терміново радикально знизити податковий тягар для бізнесу і змінити філософію оподаткування. Тільки такий шлях, який розробила «Батьківщина» у «Новому курсі України», приведе до економічного зростання. Всі інші ведуть до занепаду…

Володимир САДКО